در حال حاضر با کووید چه می گذرد؟

به گفته ردیاب داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، مرگ و میر ناشی از کووید-19 در ایالات متحده کمترین میزان از مارس 2020 است. نرخ موارد به طور مشابه کاهش یافته است، اگرچه ردیابی عفونت ها به دلیل در دسترس بودن گسترده آزمایش های سریع در خانه دشوارتر شده است. بسیاری از سیستم‌های نظارتی که در ابتدای همه‌گیری راه‌اندازی شده بودند نیز از بین رفته‌اند.

آیا این سرانجام آغاز پایان همه گیری است یا فقط یک فرورفتگی بهاری دیگر قبل از اینکه یک نوع جدید موج تابستانی را آغاز کند؟ (در دو سال گذشته، تعداد بین مارس و ژوئن کاهش یافته است، قبل از اینکه در ژوئیه افزایش یابد.) نیویورک تایمز با اپیدمیولوژیست ها و متخصصان بیماری های عفونی صحبت کرد تا بررسی کند که آنها چگونه در مورد این مقطع خاص در همه گیری فکر می کنند – چه خطری دارد. در حال حاضر، چه اقدامات احتیاطی را ادامه می دهند، چه کسی هنوز به شدت بیمار می شود و می میرد، و آینده چه چیزی ممکن است به همراه داشته باشد.

کارشناسان توافق دارند که خطر ابتلا به کووید-19 در حال حاضر کم است و بهار 2023 متفاوت از سال های گذشته است.

دکتر گفت: «ما به مرحله‌ای از ثبات رسیده‌ایم که در آن مردم تصمیم می‌گیرند تا زندگی خود را به چیزی نزدیک‌تر به حالت عادی برگردانند. رابرت واچر، رئیس بخش پزشکی دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو. “و من فکر می کنم که منطقی است. موارد نسبتاً کم است. مرگ و میر نسبتاً کم است.»

بزرگترین دلیل برای این بهبود این است که تقریباً همه افراد در ایالات متحده اکنون دارای نوعی مصونیت هستند، چه از واکسن، یک عفونت قبلی یا هر دو. داروهایی مانند Paxlovid نیز به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری های جدی را کاهش داده اند.

دکتر. تایسون بل، یک پزشک بیماری‌های عفونی در دانشگاه ویرجینیا، گفت که در بخش مراقبت‌های ویژه‌اش، ما شاهد یک مورد کووید-19 گاه به گاه خواهیم بود، اما موارد زیادی را مشاهده نمی‌کنیم که منجر به حضور افراد در بیمارستان شود. ونتیلاتور.» اکنون اکثر مردم دکتر. بل که برای کووید درمان می‌کند، مسن‌تر هستند و یا شرایطی از قبل وجود داشته که سیستم ایمنی یا عملکرد ریه‌شان را به خطر می‌اندازد، یا واکسینه نشده‌اند. او گفت که ضروری است افرادی که در معرض خطر بالای ابتلا به عفونت شدید هستند، اگر قبلاً این کار را نکرده اند، یک تقویت کننده دو ظرفیتی دریافت کنند (دوز دوم نیز اخیراً برای این گروه مجاز شده است).

یکی دیگر از دلایل متفاوت بودن چیزها در بهار این است که هیچ گونه جدید و تغییر دهنده بازی وجود ندارد – همانطور که دکتر Dr. واچر این را بیان کرد – برای یک سال و نیم گذشته. گونه‌هایی از Omicron که دارای برخی ویژگی‌های دفع کننده سیستم ایمنی هستند، مانند سویه غالب فعلی، XBB.1.5، پدیدار شده‌اند، اما Paxlovid و واکسن‌ها هنوز در برابر آنها مؤثر هستند.

با وجود خبرهای خوب، کارشناسان همچنان برخی از اقدامات احتیاطی را انجام می دهند. از آنجا که در حالی که اعداد در جهت درست پیش می‌روند، تقریباً 100000 آمریکایی همچنان هر هفته به کووید-19 مبتلا می‌شوند و بیش از 150 نفر هر روز بر اثر این عفونت جان خود را از دست می‌دهند.

دکتر. او گفت که واچر همچنان در شلوغ‌ترین محیط‌های داخلی، مانند هواپیما یا موزه، به پوشیدن ماسک ادامه می‌دهد، اما اگر بخواهد سریع به فروشگاه برود، نه.

انگیزه اصلی او اجتناب از کووید طولانی مدت است. او گفت: «بر خلاف احساسی که دو یا سه سال پیش داشتم، هیچ ترسی ندارم که بر اثر این اتفاق بمیرم. “اما من فکر می کنم کووید طولانی مدت بسیار واقعی است. همسرم یک نسخه ملایم از آن دارد، بنابراین من آن را از نزدیک و شخصی می بینم.

کیتلین ریورز، استادیار دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ، که فرزندان خردسالی دارد، گفت که از پوشیدن ماسک در فروشگاه مواد غذایی یا دفتر خودداری کرده است، اگرچه هنوز در وسایل حمل و نقل عمومی ماسک می زند. او گفت که اختلالات ناشی از کووید و سایر عفونت‌های تنفسی در زمستان امسال، مانند غیبت در مدرسه و کار، ارزش اجتناب از آن را دارد.

کارشناسان به‌ویژه از مردم خواستند تا اگر خود یا یکی از عزیزانشان در معرض خطر هستند، اقدامات احتیاطی مانند ماسک زدن و آزمایش را قبل از تجمعات بزرگ در داخل خانه انجام دهند.

دکتر می‌گوید: «من فکر می‌کنم ما باید برای کاهش خطر، نه تنها برای خود، بلکه همچنین در یک جامعه زندگی کنیم، هر چه در توان داریم انجام دهیم. Krutika Kuppalli، یک پزشک عفونی که هنوز قبل از رفتن به رویدادها خودش را آزمایش می کند. نمی‌دانم فرد کناری من نقص ایمنی دارد یا نه، و نمی‌خواهم کووید را به او بدهم.

کارشناسان هشدار دادند که همیشه ممکن است یک نوع جدید ظهور کند و موج دیگری را آغاز کند.

دکتر. کوپالی گفت که او در حال تماشای نسخه فرعی Omicron XBB.1.16، که با نام Arcturus نیز شناخته می‌شود، در هند موج می‌زند. XBB.1.16 در حال حاضر حدود 10 درصد موارد را در ایالات متحده تشکیل می دهد و با یک علامت جدید همراه است: ملتحمه.

دکتر. ریورز به یک نوع فرعی جدید دیگر به نام XBB.1.9.1 توجه دارد که در حال حاضر حدود 8 درصد از عفونت های ایالات متحده را تشکیل می دهد. او انتظار دارد که با گرم شدن هوا، موارد ابتلا مجدداً افزایش یابد، که این موارد توسط این گونه‌ها یا یکی مانند آنها هدایت می‌شود. او گفت: “به طور کلی ما شاهد یک بهار آرام و به دنبال آن یک طلوع تابستان هستیم که از جنوب آغاز می شود” زیرا مردم بیشتر در هنگام گرم شدن هوا در داخل خانه جمع می شوند.

و کارشناسان می گویند که این احتمالاً عادی جدید ما است. دکتر دکتر “مرحله ای که اکنون در آن هستیم، احتمالاً نسخه ای از مرحله ای است که در یک سال آینده، شاید دو سال آینده، شاید پنج سال آینده در آن خواهیم بود.” واچر گفت. ممکن است کمی بدتر شود، در این صورت من فکر می‌کنم مردم و جوامع اگر منطقی باشند تغییر می‌کنند. من فکر می کنم بعید است که خیلی بهتر شود.”

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما