درس آخر شما: شراب های سفید آلپ

این ستون آخرین قسمت مدرسه شراب خواهد بود.

من از گفتن این حرف ناراحتم من در 100 ستونی که شراب های بیشتری را در طول هشت سال و نیم گذشته ارائه کرده اند، چیزهای زیادی یاد گرفته ام. من تقریبا از هر دقیقه آن لذت برده ام.

اما زمان برای فارغ التحصیلی مناسب است. ما بیشتر زمینه های اساسی شراب، کلاسیک و بسیاری از چیزهایی که جدید و هیجان انگیز به نظر می رسد را پوشش داده ایم.

می‌توانیم تمرین را با وینتاژهای جدید تکرار کنیم، یا توجه خود را به موضوعات پیشرفته‌تر معطوف کنیم و عمیق‌تر باشیم. این خیلی سرگرم کننده خواهد بود. اما ممکن است ناامید کننده نیز باشد، زیرا بسیاری از این شراب ها کمبود دارند و قیمت بسیاری از آنها بیشتر از آن چیزی است که بیشتر مردم می خواهند خرج کنند.

در حالی که این ستون ها ادامه نخواهند داشت، امیدوارم بسیاری از شما به تنهایی به مطالعات خود ادامه دهید و مهم ترین پیام های برنامه درسی مدرسه شراب برای شما ارزش ماندگاری داشته باشد. اگر می‌توانستم آنها را در یک جمله خلاصه کنم، این می‌شد: با کنجکاوی، قلبی مشتاق و ذهنی باز در شراب کاوش کنید.

شراب چیزهای زیادی برای ارائه دارد که نمی توان آن را به یک مطالعه دانشگاهی خشک تقلیل داد. بهترین راه برای کشف آن نوشیدن گسترده، پذیرفتن اکتشافات جدید و شک و تردید نسبت به خرد متعارف است.

بیشتر افرادی که به شراب عشق می ورزند و به آن اهمیت می دهند این کار را انجام می دهند زیرا از نظر احساسی روی آن سرمایه گذاری می کنند، به اندازه ای که می خواهند آن را به صورت منطقی و آکادمیک درک کنند. همانطور که باید باشد، اما اغلب فرهنگ شراب آمریکایی ما آن را برعکس ارائه کرده است.

این سازمان بر اهمیت یادگیری نحوه تشخیص و شناسایی شراب‌های مختلف کور، به خاطر سپردن قوانین مختلف نام‌گذاری‌ها، انگورهای مجاز، ترکیب خاک، جزئیات روش‌های تولید و غیره تاکید دارد.

در زمینه مناسب، دانستن همه اینها مهم است. اما این باید بعدا بیاید. به جای یادگیری نحوه شناسایی شراب های کور، به اعتقاد من مهم تر این است که یاد بگیرید چگونه تشخیص دهید چه چیزی را دوست دارید و چرا. این بدان معناست که ابتدا یاد بگیرید که با شراب احساس راحتی کنید، با خرید و نوشیدن آن احساس راحتی کنید، بدون اضطراب و ارعابی که اغلب با این روند همراه است.

با اعتماد به نفس، توانایی شکل دادن به قضاوت های خود، بدون اینکه دیگران را قضاوت کنید، به دست می آید. شراب همیشه یک داد و ستد است، زیرا هم شراب و هم نگرش شما با گذشت زمان تغییر می‌کند و با تبادل نظر از نظر دیگران.

در مدرسه شراب، چالش تحصیلی شراب را می شناسیم، اما بر رابطه عاطفی تأکید می کنیم. من یادگرفتن دوست داشتن شراب را مهم تر از دانستن حقایق در مورد آن می دانستم. چرا؟ زیرا با مطالعه الزام می آید اما با عشق کنجکاوی می آید و کنجکاوی الهام بخش جستجوی دانش بدون الزام است.

ما سعی کردیم این کار را با یادگیری در مورد شراب در طبیعی‌ترین محیط‌ها، با وعده‌های غذایی، دوستان و خانواده انجام دهیم تا در یک محیط بالینی‌تر. چه باز کردن یک بطری تشنگی لذیذ و چه گنجینه ای متفکرانه، شراب، مانند یک وعده غذایی، یک لذت اجتماعی است.

نه اینکه صرف غذا خوردن یا نوشیدن یک یا دو لیوان به تنهایی اشتباه باشد. هر دو می توانند لذت بخش باشند، به خصوص با هم. اما در قلب آن، غذا، همراه با شراب، از نظر فرهنگی پیوند دهنده است. به همین دلیل است که ما در مناسبت های مهم عینک را بلند می کنیم.

بنابراین، می‌خواهم لحظه‌ای به مهم‌ترین عنصر تجربه مدرسه شراب بپردازم: خوانندگانی که این هشت سال و نیم را چنین شادی کردند.

برخی از شما فعالانه شرکت کردید، بینش ها و مشاهدات خود را ماه به ماه اضافه کردید و از بحث و گفتگو بین خود لذت بردید. دیگران گهگاه مشارکت داشتند و لهجه‌های تند را به گفتگو اضافه می‌کردند. بسیاری از شما بی سر و صدا شرکت کردید و مستقیماً با من تماس گرفتید، بنابراین من می دانستم که شما آنجا هستید، حتی اگر نمی خواهید یکی از صداهای بلندتر باشید.

وقتی فهمیدم بسیاری از مردم در سراسر کشور و سایر نقاط جهان از مدرسه شراب به عنوان فرصتی برای دور هم جمع شدن ماهانه با دوستان برای شام استفاده می‌کنند، هیجان‌زده شدم. من از پیوستن به تعدادی از آن وعده های غذایی لذت بردم. شما حتی فاصله فیزیکی را فتح کرده اید و شام مدرسه شراب را بر روی زوم برگزار کرده اید.

به هر یک از شما، می خواهم بگویم از شما برای تمام وقت و انرژی خود تشکر می کنم. حتی بدون اقساط ماهانه امیدوارم همگی با من و همدیگر در ارتباط باشید.

و من می خواهم آخرین درس مدرسه شراب را برای شما بگذارم. این چند هفته آخر تابستان هنوز گرم است، حداقل جایی که من هستم، بنابراین فکر کردم یکی از دسته بندی های تابستانی مورد علاقه من، سفیدهای آلپاین را بررسی کنیم. این شراب های سبک و تازه در گرمای بسیار طاقت فرسا به طرز لذت بخشی بی وزن و نیروبخش هستند.

سه شرابی که من انتخاب کرده‌ام از مناطق مختلف می‌آیند و با انگورهای مختلف درست می‌شوند. وجه مشترک آنها این است که از انگورهایی که در ارتفاعات بالا در دامنه کوه های آلپ رشد می کنند تهیه می شوند.

این سه شراب عبارتند از:

Abbazia di Novacella Alto Adige Valle Isarco Kerner 2021، 13.5 درصد (Abbazia di Novacella USA, Sausalito, Calif.) 24 دلار

هرمس پاوزه Vallee d’Aoste Blanc de Morgex et de la Salle 2020، 12 درصد (بازرگان شراب روزنتال، نیویورک) 30 دلار

Domaine des Ardoisières Vin des Allobroges Argile Blanc 2020، 11.5 درصد (شرابهای مارتین، نواتو، کالیفرنیا) 35 دلار

این شراب های تولیدی کوچک هستند، بنابراین در همه جا در دسترس نخواهند بود. اما بسیاری از انتخاب های دیگر باید باشد. Abbazia di Novacella از آلتو آدیجه در دامنه‌های دولومیت، بخشی از کوه‌های آلپ در شمال شرقی ایتالیا می‌آید. از انگور کرنر، تلاقی بین شیاوا و ریسلینگ تهیه می شود. هسته نام آلمانی در این منطقه تیرولی نزدیک به اتریش، جایی که آلمانی به اندازه ایتالیایی رایج است، تعجب آور نیست. می توانید به دنبال شراب های دیگری از Alto Adige باشید.

Ermes Pavese که از انگور پری بلان در کمون های Morgex و La Salle تهیه می شود، از شمال غربی ایتالیا در نزدیکی مرزهای فرانسه و سوئیس، یک منطقه چند زبانه دیگر است. بر روی برچسب Pavese، منطقه ایتالیایی Valle d’Aosta به فرانسوی، Vallée d’Aoste ارائه شده است. این کوچکترین منطقه کشت انگور در ایتالیا است که در زیر مون بلان، بلندترین قله آلپ، قرار گرفته است. به دنبال سفیدپوستان دیگری از منطقه بگردید، یا شاید، اگر می توانید یکی از آنها را پیدا کنید، سفید سوئیسی را امتحان کنید.

در نهایت، Domaine des Ardoisières از تاکستان‌های شیب‌دار و پلکانی نیز در سایه مونت بلان، هرچند از زاویه‌ای متفاوت، در منطقه ساووی فرانسه می‌آید. این از دو انگور محلی، ژاکور و موندوز بلان، در ترکیب با شاردونی ساخته شده است. اگر نمی توانید این یکی را پیدا کنید، به دنبال سفیدپوستان دیگر ساووی باشید.

از این نقطه به بعد، شما می دانید چه کاری باید انجام دهید. از این شراب‌ها که خنک سرو می‌شوند، با یک وعده غذایی خوب لذت ببرید، و در گذر از آن‌چه دوست دارید یا شاید دوست ندارید، یادداشت کنید.

تا زمانی که کنجکاو، باز و تجربی هستید، شراب باید بی نهایت جذاب باشد. شما نیازی نخواهید داشت که این را به شما یادآوری کنم. من تقریباً مطمئن هستم که اکثر شما به تنهایی این را می دانید.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما