دانشجوی واترلو به چاقو زدن در کلاس مطالعات جنسیت متهم شد

یکی از فارغ‌التحصیلان اخیر دانشگاه واترلو در انتاریو، روز پنجشنبه متهم به حمله با چاقو به یک استاد و دو دانشجو در کلاس مطالعات جنسیتی شد که پلیس آن را «حادثه‌ای با انگیزه نفرت» توصیف کرد.

پلیس منطقه واترلو در بیانیه ای و در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که جووانی ویلالبا-المان، 24 ساله، دانشجوی بین المللی که در سال 2022 فارغ التحصیل شد، به ضرب و جرح، حمله با سلاح، داشتن سلاح برای اهداف خطرناک و شرارت متهم شد. او روز پنجشنبه برای قرار وثیقه در دادگاه حاضر شد و پلیس از او خواست که در بازداشت بماند.

هنوز مشخص نیست که آیا او وکیل دارد یا خیر.

در بیانیه آمده است: «متهم یک کلاس مطالعات جنسیتی را هدف قرار داد و بازرسان معتقدند این یک حادثه با انگیزه نفرت مرتبط با بیان جنسیت و هویت جنسی بود.

پلیس گفت: روز چهارشنبه حدود ساعت 15:40 حدود 40 دانش آموز در کلاس درس حضور داشتند که مظنون وارد کلاس شد و با چاقو سه نفر را مورد اصابت چاقو قرار داد: یک استاد زن 38 ساله. یک دانشجوی دختر 20 ساله و یک دانشجوی پسر 19 ساله. پلیس گفت که هر سه با جراحات “جدی اما غیر خطرناک” به بیمارستان منتقل شدند.

جیمز راش، معاون رئیس دانشگاه، در آنچه او به عنوان یک «حمله تکان‌دهنده» توصیف کرد، در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه گفت که این حمله با چاقو در طی یک سخنرانی در کلاسی به نام فلسفه 202 – مطالعات جنسیتی رخ داد. به گزارش وب سایت دانشگاه، این کلاس به بررسی «ساخت جنسیت در تاریخ فلسفه از طریق بحث های معاصر» می پردازد. سوالاتی که کلاس مطرح می کند عبارتند از: “جنسیت چیست؟” چگونه جنسیت را انجام دهیم؟ چگونه می توانیم جنسیت را “لغو” کنیم – و آیا می خواهیم؟”

رئیس پلیس منطقه واترلو، مارک کراول، در یک کنفرانس خبری گفت که مظنون وارد کلاس شده و ظاهراً برای تأیید موضوع کلاس، کوتاهی با استاد صحبت کرده است. سپس او را با دو چاقو مورد ضربات چاقو قرار داده و دو دانش آموز دیگر را مورد ضربات چاقو قرار داده و اقدام به ضربه زدن به سومی نیز کرده است.

رئیس کراول گفت که دانش آموزان حاضر در اتاق یا فرار کردند یا سعی کردند مداخله کنند و اشیا را به سمت مظنون پرتاب کنند. آقای. ویلالبا-المان سپس اتاق را ترک کرد و سعی کرد به عنوان قربانی خود را با هم ترکیب کند، اما شاهدان او را به پلیس شناسایی کردند. او گفت که در ساختمان دستگیر شد.

دانشگاه واترلو حدود 42000 دانشجو دارد و یکی از بهترین دانشکده های فناوری در جهان است که دانشجویان مهندسی و علوم کامپیوتر را ملزم می کند تا مطالعات را با کار ترکیب کنند. بلک بری و دیگر استارت‌آپ‌های یک‌باره از پروژه‌های دانشجویی در دانشگاه رشد کرده‌اند.

این دانشگاه روز پنجشنبه در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد که اعضای جامعه خود در محوطه دانشگاه گرد هم خواهند آمد تا “به قدردانی از حمله تکان دهنده و ضربه روحی که دیروز متحمل شدیم.”

صفحه فیس بوک به بستری تبدیل شد تا مردم خشم خود را از این حمله تخلیه کنند. برخی این سوال را مطرح کردند که چرا سیستم هشدار اضطراری مدرسه کار نمی‌کند و چرا دانش‌آموزان اجازه دارند در کلاس‌های دیگر قسمت‌های دانشگاه شرکت کنند، بدون اطلاع از وقوع حمله. دیگران حتی قبل از اینکه پلیس انگیزه ای را شناسایی کند، در مورد این حمله در زمینه گسترده تر خشونت مبتنی بر جنسیت نوشتند.

آقای. راش در بیانیه خود گفت که سیستم هشدار اضطراری پردیس، علیرغم آزمایشات انجام شده در همان روز حمله، “به آن سرعتی که همه ما انتظار داشتیم فعال نشد.”

“اعتراف می کنم که بسیاری از مردم در مورد انگیزه این حمله حدس و گمان خواهند زد. ما باید صبور باشیم و به روند قضایی اعتماد داشته باشیم. راش قبل از اعلام اتهامات گفت. من از شما می‌خواهم که انرژی خود را روی حمایت از یکدیگر در این زمان بسیار آسیب‌زا متمرکز کنید.»

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز پنجشنبه در توییتر این حمله را محکوم کرد و آن را “هولناک و غیرقابل قبول” خواند.

حملات جنسی دیگری نیز در دانشگاه‌های کانادا رخ داده است، از جمله در سال 1989، زمانی که مردی که زنان را به خاطر مشکلات مالی و شغلی خود مقصر می‌دانست، 14 دانشجو و کارمند زن در دانشکده مهندسی École Polytechnique در مونترال را به ضرب گلوله کشت.

رئیس کراول گفت که هدف مظنون هدف قرار دادن عمدی موضوع هویت جنسیتی و بیان جنسیت بوده است.

او گفت: «ما در سراسر کانادا دیده‌ایم و شنیده‌ایم که روند آزاردهنده‌ای از حوادث با انگیزه نفرت در طول ماه غرور وجود دارد.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliances