حاجی زاده: سیم سیمی وارد می کردیم، الان پهپاد صادر می کنیم

فرمانده نیروی هوایی گفت: ما در گذشته توانمندی هایی که الان در حوزه نظامی داریم را نداشتیم. در گذشته سیم خاردار وارد می کردیم اما اکنون پهپاد صادر می کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، امیر سرتیپ امیرعلی حاجی زاده در بیست و هفتمین جلسه طرح تربیت بصیرتی در دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر اینکه سال هاست شاهد جنگ ترکیبی از سوی دشمن هستیم، اظهار داشت: ما شاهد جنگ ترکیبی از سوی دشمن هستیم. به فضل الهی و استقرار دولت امیدواریم با تلاش انقلابی و پرتلاش مسئولان و نیز با کمک آحاد مردم این موضوع را حل کنیم.

وی افزود: مشکل اقتصادی ناشی از دو عامل نبوده است. یکی از آنها عامل خارجی بود که با تحریم و فشار دشمن شروع شد. دشمن تمام توان خود را برای این تحریم به کار گرفت. بنابراین در دوره اوباما تحریم ها با جذب افراد و ایجاد کمپ و هزینه های بالا آغاز شد و در دوره ترامپ نیز همین فشار تا حد ممکن حفظ شد.

فرمانده نیروی هوافضای ارتش با بیان اینکه دشمن با استراتژی و هدف ثابت، اما تاکتیک های متفاوت و البته استفاده از روش های دیگر با تمرکز بر اقتصاد و هدف فروپاشی نظام، برنامه ریزی کرده بود. کرد، کردی کردی بود; کسانی که به آمریکا امیدوار بودند و بسیاری از اقدامات لازم را که باید در این هشت سال انجام می شد، انجام ندادند.

سردار حاجی زاده افزود: اقدام آمریکا در خارج و امید آمریکا در داخل دو تیغ قیچی است که شرایط اقتصادی کشور را تضعیف می کند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اهمیت موضوع تولید، راه حل مشکلات کشور را همان جایگاه رهبری در سال های مختلف دانست و باز هم این سال به موضوع تولید، اشتغال و آموزش اشاره کردند.

سردار حاجی زاده افزود: این ها گزیده ای از صدها جلد کتاب، راهکارها و روش هاست که توسط دانشمندان و صاحب نظران روایت شده و رهبر انقلاب در سه کلمه بیان کرده اند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به نقش شرکت‌های دانمارکی در صنعت، گفت: در بسیاری از بخش‌های تولیدی فضای زیادی برای اقدامات نداریم و باید فعالیت شرکت‌های دانمارکی آن را ایجاد کند. اگر این اتفاق بیفتد می توانیم مشکلات را حل کنیم و در اکثر صنایع ایجاد اشتغال کنیم.

سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه توان دفاعی کیشور محصول تعامل نیروهای مسلح با بخش های دانش بنیان است، ادامه داد: در بسیاری از بخش ها نیازمند اقدامات دانش بنیان هستیم تا به این ابزار وابسته نشویم. ; زیرا تولید دانش می تواند جهش ایجاد کند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه این اقدامات در حوزه دفاعی نیز انجام شد، تصریح کرد: در گذشته توانمندی هایی که اکنون در حوزه نظامی داریم را نداشتیم. در گذشته سیم وارد می کردیم اما اکنون پهپاد صادر می کنیم. بدون شک این مسیر با ایجاد ارتباط بین گروه های دانش، دانشگاه ها و نخبگان طی شده است.

سردار حاجی زاده افزود: در این نیروی هوایی زودتر روی بررسی سرمایه گذاری کردیم تا بتوانیم از موانع عبور کنیم. این باعث برتری ایران در فضای هوایی شد و بارها شنیدیم که غرب اولویت مذاکرات را محدود کردن پهپادها و توان موشکی خود عنوان کرده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در اختتامیه گروهان خود با تاکید بر اهمیت نقش مسئولان در ایجاد انگیزه برای جوانان کشور گفت: مسئولان باید به جوانان و نخبگان امید و انگیزه بدهند و باشند. جسارت داشته باشند و در اقدامات خود ریسک کنند.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما