جوش صورت چیست ؟ انواع جوش، علت ایجاد، جلوگیری و درمان کلینیک خانه سفید

رفع جوش

روغن جوجوبا شباهت ساختاری قابل توجهی با سبوم طبیعی موجود در پوست دارد. بنابراین وقتی از روغن جوجوبا استفاده می‌کنید، پوست شما این پیام را دریافت می‌کند که نیازی به تولید چربی اضافه نداشته و بدین ترتیب از بروز جوش صورت پیشگیری می‌شود. احتمالاً در مقطعی خود آکنه، بثورات پوستی، خشکی پوست و غیره را تجربه کرده ‌اید. بسیاری از بیماری‌های پوست، مو و ناخن با گذشت زمان از بین می‌روند، اما برخی دیگر نیاز به درمان توسط یک متخصص پوست دارند.

رفع جوش

استفاده از اریترومایسین موضعی یا خوراکی، آزلائیک اسید و بنزوئیل پراکسید برای موارد شدید پیشنهاد شده اند. همچنین می توان از لیزر، ساب سیژن و درم ابریژن جهت برطرف کردن اسکار آکنه در موارد انتخابی کمک گرفت.

جوش صورت چیست ؟ انواع جوش، علت ایجاد، جلوگیری و درمان

از جمله این بیماری ها فولیکولیت، روزاسه، کراتوز پیلار و واکنش دارویی را می توان نام برد. هر نوع جوشی به دلیل التهابی که ایجاد می کند می تواند روی پوست ایجاد لک کند. هم جوش های زیرپوستی و هم جوش های پاپول مانند روی پوست و هم ندول های زیر پوستی و کمدون هایی که به فاز بعدی و التهابی می رسند می توانند لک ایجاد کنند. راکوتان برای درمان جوش مناسب است و از داروهایی است که روی هر سه پاتوژنز آکنه اثر می گذارد. اما معمولا پزشک مشخص می کند که چه موقع راکوتان تجویز شود و عوارض آن را نیز در نظر می گیرد. بنابراین هنگامی که آکنه ها شدید باشند از راکوتان استفاده کرده و با انجام یک آزمایش عوارض آن را کنترل می کنیم.

پوست مرده صورت ‌می‌تواند منافذ آن را مسدود کند، بنابراین باید از برخی درمان‌های ضد آکنه برای حذف این پوست‌های مرده استفاده کرد. بنزوئیل پراکسید یکی از این درمان‌هاست که همزمان چربی‌های اضافی را نیز از صورت برطرف ‌می‌کند. هر گونه فشار روی پوست، به‌خصوص روی صورت، ممکن است منجر به شیوع جوش شود. هدفون‌ها و تلفن‌های همراه ‌می‌توانند باعث ایجاد شیوع بیماری شوند. اگر پیراهن شما یقه‌ای بیش از حد تنگ داشته باشد، ممکن است آکنه به وجود بیاید. به‌همین‌ترتیب، یک کوله پشتی هم ‌می‌تواند به پشت شما فشار آورد و موجب شیوع آکنه شود.

– بنزوئیل پراکسید در درمان جوش صورت و بدن

برای کنترل جوش های دوران بلوغ معمولا باید در نظر بگیریم که آیا آکنه ی خفیف هستند یا متوسط و یا شدید و درمان را متناسب با شدت آن شروع کنیم. بعضی مواقع درمان حتی با یک لوسیون معمولی و یک صابون انجام می شود. بعضی مواقع هم حتما لازم است که آنتی بیوتیک و راکوتان و داروهای مصرف شود. اما معمولا درمان باید طولانی مدت باشد و استفاده از محلول های مناسب بعد از پایان درمان می تواند ادامه پیدا کند تا از به وجود آمدن جوش ها و جای آن ها جلوگیری شود. البته محلول باید برای تمام پوست استفاده شود و حاوی مواد ضد آکنه باشد چون ممکن است در مناطق دیگر هم جوش ها ظاهر شوند. پس درمان به این صورت است که هم زمان با جلوگیری از به وجود آمدن جوش های جدید، جای جوش های قبلی هم از بین می رود.

استفاده از سیب و عسل برای زیبایی پوست بسیار توصیه شده است و در بسیاری از ماسک‌های پوست نیز استفاده می‌شود. برای درمان جوش صورت می‌توانید از مخلوط سیب و عسل استفاده کنید.

درمان خانگی جوش صورت با اسکراب

درمان‌های خانگی معمولا قدرتمند نیستند و نمی‌توانند تاثیرات شگفت‌آوری ایجاد کنند. اما پزشکان متخصص استفاده از آن‌ها را برای افرادی که به جوش‌های خفیف و غیرالتهابی یعنی جوش‌های سرسفید یا سرسیاه مبتلا هستند توصیه می‌کنند.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliances