جلسه چهارشنبه شما: میلیاردها کمک مالی چین

برای چندین دهه، صندوق بین المللی پول و ایالات متحده آخرین وام دهندگان جهان بودند. اکنون چین برای اعطای وام های اضطراری بیشتر به کشورهایی از جمله ترکیه، آرژانتین و سریلانکا وارد عمل شده است.

در حالی که چین هنوز از نظر پرداخت نقدی نسبت به صندوق بین المللی پول عقب است، اما به سرعت در حال جبران است. بر اساس مطالعه جدیدی که توسط کارشناسان آمریکایی و اروپایی که بر اساس آمار موسسه تحقیقاتی AidData در ایالات متحده انجام شده است، در سال 2021، بودجه اضطراری ارائه شده توسط پکن بالغ بر 40.5 میلیارد دلار بود که از 10 میلیارد دلار در سال 2014 و صفر در سال 2010 افزایش یافت. صندوق بین‌المللی پول 68.6 میلیارد دلار به کشورهایی که در مضیقه مالی هستند در سال 2021 ارسال می‌کند.

از بسیاری جهات، چین جایگزین ایالات متحده به عنوان منبع اصلی کمک‌های مالی شده است. آخرین وام نجات قابل توجه ایالات متحده به یک کشور با درآمد متوسط، اعتباری 1.5 میلیارد دلاری به اروگوئه در سال 2002 بود. چین اغلب کشورهایی را که دارای اهمیت استراتژیک یا منابع طبیعی متعدد هستند، در اولویت قرار می دهد.

تله بدهی: بسیاری از کشورهایی که سال‌ها برای پرداخت زیرساخت‌ها وام‌های زیادی از پکن گرفته‌اند، اکنون برای پرداخت بدهی‌های خود با مشکل مواجه هستند. مقامات آمریکایی چین را متهم کرده‌اند که در «دیپلماسی تله بدهی» با سرکوب کردن کشورهایی که بدهی‌های بیش از حد برای پروژه‌های ساختمانی انجام شده توسط شرکت‌های چینی دارند، شرکت می‌کند.

نرخ های بالاتر: چین نرخ های بهره بالایی را برای اعتبارات اضطراری به کشورهای با درآمد متوسط ​​در مضیقه، معمولاً 5 درصد، اعمال می کند. این مطالعه جدید نشان داد که این در مقایسه با 2 درصد وام های صندوق بین المللی پول است. وام های اضطراری چین تقریباً به طور کامل به کشورهای با درآمد متوسط ​​داده شده است که بدهی زیادی به بانک های چینی تحت کنترل دولت دارند.

نگرانی های داخلی: مقاله نویس دنیای جدید ما می نویسد که چین به زودی ممکن است با یک بحران بدهی خودش مواجه شود. دولت‌های محلی چین که برای پروژه‌های زیرساختی بزرگ وام گرفته‌اند، در وضعیت نابسامانی مالی قرار دارند و خزانه‌های آن‌ها به دلیل اجرای سیاست‌های سختگیرانه همه‌گیر چین تمام شده است. با این حال، آنها به خرج کردن ادامه می دهند.


این اقدام نشان دهنده نگرانی های دولت در مورد قدرت غول های فناوری چین است. علی بابا یک داستان هشداردهنده در مورد خطرات به چالش کشیدن حزب کمونیست حاکم کشور است، حزبی که تلاش کرده است تا شرکت های بزرگ را به عقب بیاندازد.

متن نوشته: به نظر می رسد که دولت پس از سه سال پر فراز و نشیب، سنگر نظارتی خود را در بخش فناوری کاهش می دهد – دوره ای که با ناپدید شدن موسس چند میلیاردر علی بابا، جک ما، از دید عموم مشخص شد.

او این هفته پس از یک غیبت یک ساله، پس از انتقاد از قانونگذاران چینی در سال 2020 به دلیل خفه کردن نوآوری، به سرزمین اصلی چین بازگشت. رگولاتورها علی بابا را در سال 2021 به دلیل سوء استفاده از تسلط خود، 2.8 میلیارد دلار جریمه کردند.

بردن: در حالی که اقتصاد چین در تلاش است تا شتاب پس از کووید صفر را به دست آورد، پکن می‌خواهد نشان دهد که تمرکز خود را روی شروع سریع اقتصاد گذاشته است.

گلوله باران در آودیوکا، شهری در شرق اوکراین که ساکنان آن در زیرزمین ها جمع شده اند، به سختی متوقف می شود.

تلاش‌های روسیه برای تصرف آودیوکا، که بیش از یک سال پیش آغاز شد، در هفته‌های اخیر افزایش یافته است. گروهی از خبرنگاران نیویورک تایمز چند ساعت قبل از اینکه ارتش اوکراین برای خبرنگاران ممنوعیت ممنوعیت آن را اعلام کند، به آنجا سفر کردند. زمین بایر پیدا کردند.

از جمعیت 30000 نفری قبل از جنگ، فقط صدها نفر هنوز در آودیوکا زندگی می کنند.

سایر تحولات جنگ:

  • رئیس ناظر هسته ای سازمان ملل در مورد خطرات ایمنی در نیروگاه هسته ای Zaporizhzhia که تحت کنترل نیروهای روسیه است، هشدار داد. او قصد دارد این هفته از این مرکز بازدید کند. گزارش یک خودی از آشفتگی داخل کارخانه را بخوانید.

  • وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد که بلاروس، متحد نزدیک روسیه که هم مرز با اوکراین است، مایل است میزبان تسلیحات هسته ای روسیه باشد.

  • کمیته بین المللی المپیک از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ورزشکاران روسیه و بلاروس اجازه حضور در بازی های 2024 را خواهند داشت یا خیر، خودداری کرد.

آخرین روند ویروسی در TikTok دفاع از TikTok است. پس از اینکه هفته گذشته قانونگذاران آمریکایی، مدیر اجرایی پلتفرم، شو چو، را کباب کردند، کاربران TikTok تجمع کردند و استدلال کردند که این برنامه نباید در ایالات متحده ممنوع شود. جویدنی که او بلعید.

برای تعطیلات سالانه کینگ‌مینگ، که در انگلیسی به عنوان روز جارو کردن مقبره شناخته می‌شود، خانواده‌های بزرگ گرد هم می‌آیند تا قبرهای پاک و پاک اجداد را گرامی بدارند و در یک مراسم عامیانه چینی که قدمت آن به ۲۵۰۰ سال قبل می‌رسد، جشن بگیرند.

اما عمل جارو کردن مقبره ها در حال منسوخ شدن است زیرا خود مقبره ها در حال حذف شدن هستند. در دهه‌های اخیر، دولت‌های سراسر آسیای شرقی و جنوب شرقی برای جایگزینی قبرها، سوزاندن مرده را تحت فشار قرار داده‌اند. دیگران گورستان ها را ویران کرده اند. این تغییر به ویژه در تایوان و شهرهای ساحلی مانند هنگ کنگ، جایی که زمین دفن کمیاب و مقبره ها گران هستند، رایج است. اکثر خانواده‌ها اکنون خاکستر را در کلمباریوم‌ها نگهداری می‌کنند، سازه‌هایی که می‌توانند هزاران کوزه را در فضای کوچکی ذخیره کنند.

در یک کلمباریوم، جارو کردن کم است و فضای کافی برای گسترش محراب استادانه وجود ندارد. یک خوک کامل برشته شده سنتی تبدیل به تکه‌ای از شکم خوک ترد می‌شود. در حال حاضر دیدن غذاهای بسته بندی شده و حتی فست فودها در این محراب ها رایج شده است.

اما برای برخی از نسل های قدیمی، مهم است که با غذاهای خانگی تلاش کنند. نانسی فام 93 ساله گفت: «مک دونالد قرار نیست آن را قطع کند. ارواح شکنجه خواهند شد».

این پای لیموی خامه ای مایر از کل میوه استفاده می کند.

«Cliff Walkers» ساخته ژانگ ییمو و «Pipeline» از یو ها، دو تا از پنج فیلم اکشنی هستند که هم‌اکنون پخش می‌شوند.

«احیای بزرگ» یک داستان تاریخی خیره کننده است که در پس زمینه مبارزه سنگاپور برای استقلال روایت می شود.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما