جدایی امباپه از پاری سن ژرمن به جنگ لفظی تبدیل شد

بزرگترین سریال فوتبال تابستان ممکن است تازه شروع شده باشد.

یک روز پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه کیلیان امباپه، ستاره فرانسوی پاری سن ژرمن، از طریق نامه ای به باشگاه اعلام کرد که قراردادش را پس از سال 2024 تمدید نخواهد کرد، امباپه سکوت خود را شکست.

امباپه در بیانیه ای و در شبکه های اجتماعی گفت تصمیمش برای تمدید نکردن قراردادش در تابستان گذشته به پی اس جی اعلام شده بود، بیانیه ای که بلافاصله توسط باشگاه رد شد. امباپه در شبکه های اجتماعی گزارش یک روزنامه فرانسوی مبنی بر اینکه می خواهد تابستان امسال به رئال مادرید بپیوندد را تکذیب کرد و چنین پیشنهادی را نامید.دروغ

او در توییتر نوشت، او در باشگاه “بسیار خوشحال” بود.

با این حال، در آن زمان، بازیکن و باشگاه درگیر یک بحث جدال‌آمیز و بسیار عمومی بودند.

مقامات پی اس جی روز دوشنبه پس از دریافت نامه ای مبنی بر اینکه امباپه تابستان آینده باشگاه را ترک خواهد کرد، به طور خصوصی ابراز شگفتی و شگفتی کرده بودند که قبل از رسیدن به دفاتر باشگاه به رسانه های خبری فرانسه درز کرده بود. به گفته یکی از مدیران آشنا به مذاکرات که مجاز به بحث عمومی درباره مذاکرات حساس نبود، این تیم معتقد بود که در مذاکرات بر سر یک قرارداد چند ساله جدید پیشرفت کرده است.

اما در بیانیه ای که به نمایندگی از امباپه به خبرگزاری ملی فرانسه فرستاده شد، نمایندگان این بازیکن هرگونه مذاکره برای تمدید قرارداد را تکذیب کردند و گفتند این نامه صرفاً تایید کتبی گفته امباپه یک سال پیش به باشگاه بوده است. دو ماه پس از امضای قرارداد 9 رقمی فعلی خود. باشگاه امباپه می‌دانست که در آن زمان، تیم امباپه می‌دانست که او گزینه باقی ماندن در تیم را برای سومین سال انتخاب نمی‌کند، علی‌رغم اینکه در مراسم امضای قراردادش، پیراهن تیمی با سال 2025 در پشت آن چاپ شده بود.

این باشگاه روز دوشنبه هیچ اظهارنظری در مورد امباپه یا برنامه های او نداد. اما پس از ادعای وی مبنی بر اینکه هرگز در مورد تمدید قرارداد خود صحبتی نکرده است، پاسخ کوتاهی داد. سخنگوی باشگاه گفت: «این که گفته می شود تیم امباپه در بحث تمدید شرکت نداشته است، کاملاً نادرست است.

شکاف فزاینده بین امباپه، یکی از مشهورترین ورزشکاران جهان، و باشگاه، یکی از ثروتمندترین تیم های فوتبال اروپا، می تواند منجر به پایانی شود که PSG امیدوار بود از آن اجتناب کند: خروج امباپه از پاریس، زادگاهش، شاید به محض این که تابستان امسال

اما همانطور که در یک دوره مشابه تابستان گذشته رخ داد، این احتمال وجود دارد که بازیکن و باشگاه همچنان بتوانند با هم آشتی کنند – اما تنها در صورتی که او موافقت کند که موضع خود را تغییر دهد و قرارداد خود را تمدید کند.

در بیانیه امباپه آمده است که قصد دارد تا سال آخر قرارداد فعلی خود را در پاریس بماند و سپس به این سمت برود. اما این بیانیه همچنین سوالات بی پاسخی را ایجاد کرد، از جمله اینکه چرا نامه امضا شده و تاریخ آن در 15 ژوئیه 2022 است، روزی که او گفت که به صورت شفاهی از قصد خود به باشگاه اطلاع داده است، اما فقط این هفته به باشگاه تحویل داده شد.

همچنین تضمین کرد که وضعیت باشگاهی امباپه برای دومین تابستان متوالی بحث فوتبال خواهد بود.

سال گذشته، مداخله شخصی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه لازم بود تا در نهایت امباپه را متقاعد کند که حداقل چند سال دیگر در پاریس بماند. اکنون باشگاه در حال بررسی نتایج احتمالی است: آیا باید فوراً حقوق بازی امباپه را بفروشد، نه اینکه سال آینده او را به عنوان بازیکن آزاد از دست بدهد؟ یا می تواند راهی برای متقاعد کردن یک باشگاه برای پرداخت مبلغ قابل توجهی برای انتقال مبلغ قابل توجهی در حال حاضر پیدا کند تا قول امضای امباپه پس از پایان قراردادش با PSG را تضمین کند؟

چیزی که حداقل از دیدگاه PSG غیرقابل تصور است، این است که باشگاه برای بازیکنی که از زمان ورود او در سال 2017 بیش از 500 میلیون دلار در آن سرمایه گذاری کرده است، چیزی دریافت نکند. همین سال گذشته، پاری سن ژرمن بیش از 100 میلیون دلار پاداش برای امضای قرارداد پرداخت کرد. قرارداد جدیدش را ببندد اکنون مقامات باشگاه می ترسند امباپه قبلاً قول خود را به رئال مادرید داده باشد که با این باشگاه اسپانیایی قرارداد امضا خواهد کرد.

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید، در این هفته زمانی که به سوال یکی از هواداران در مورد اینکه آیا باشگاه اسپانیایی امباپه را به خدمت خواهد گرفت یا خیر، پاسخ مثبتی برای رفع این پارانویا انجام نداد. پرز پاسخ داد که مادرید ستاره فرانسوی را تعقیب خواهد کرد، “اما نه امسال.”

امباپه در حال حاضر در بیانیه خود تاکید کرده است که قصد دارد یک فصل دیگر در پاریس بماند.

در بیانیه منتسب به امباپه آمده است: «بعد از اینکه در هفته‌های اخیر علناً اعلام کرد که فصل آینده بازیکن پاری سن ژرمن خواهد بود، کیلیان امباپه در تابستان امسال درخواست جدایی نکرد و فقط به باشگاه تایید کرد که سال اضافی را فعال نخواهد کرد.» و نمایندگانش

در این بیانیه آمده است که انتشار این نامه توسط رسانه های خبری فرانسه قبل از دریافت آن توسط باشگاه، “تنها هدفش آسیب رساندن به وجهه آنها و گفتگو با باشگاه بوده است.”

پاری سن ژرمن انتظار داشت که امباپه در نهایت به کار خود ادامه دهد و مقامات باشگاه می دانستند – با توجه به تمایل او به رئال مادرید – که هر گونه مذاکره برای تمدید قرارداد او ممکن است شکست بخورد. به گفته مدیر اجرایی مطلع از مذاکرات بین باشگاه و این بازیکن، اما باشگاه انتظار نداشت که قصد او از طریق نامه روز دوشنبه علنی شود. مدیر اجرایی گفت ناصر الخلیفی، رئیس پاری سن ژرمن، این موضوع را با مادر امباپه، فایزا لماری در میان گذاشته است و دیگر مدیران باشگاه مستقیماً با امباپه تماس گرفته اند. اما شفافیت کمی در مورد آنچه اتفاق افتاده بود وجود داشت و تنها تایید قصد بازیکن برای جدایی بود.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما