تشریح بازرسی کشور از مفاسد فولاد خجسته است: رئیس قوه قضائیه این تخلف را پیگیری کرد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه و نماینده ویژه رئیس جمهور در مبارزه با فساد موضوع تخلف فولاد را مربوط به دولت دانست و تصریح کرد: آیت الله رئیسی از زمان ریاست قوه قضائیه پیگیر این موضوع است. فساد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره فسادهای رخ داده در ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: اولین نکته این است که موضوع تخلف یا جرم در زمانی که آیت الله رئیس قوه قضائیه بود دو مرحله در پایان سال 99 رسیدگی به پرونده در خصوص یک پرونده مربوط به قرارداد با همسر آقای واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور سابق و یک پرونده مربوط به انتقال خودرو به افراد خاصی به دادستان عمومی و انقلاب تهران گزارش دادیم و حتی منجر به صدور قرار وثیقه شد که با عدم تامین وثیقه، 24 ساعت بعد آقای عظیمیان مدیر وقت بازداشت شد. .

وی تصریح کرد: در پایان سال 1398 بازرسی فوق العاده ای از فولاد داشتیم که تیم بازرسی اعزام و در این جامعه مستقر شد و گزارش این بازرسی فوق العاده حدود خرداد ماه سال گذشته (1400) به مراجع ذیربط ارسال شد. ) و نتیجه این 10 مورد برای بازرسی ویژه گزارش شد که بخشی از این گزارش ها به کمیسیون های رسیدگی به تخلفات و برخوردهای انتظامی ارسال شد تا رسیدگی لازم انجام شود.

درویشیان خاطرنشان کرد: البته گزارش نسبتاً گسترده 70 صفحه ای نیز برای جرایمی که از نظر ما صورت گرفته با این استدلال که محل وقوع جرم در استان اصفهان و شرکت ملی فولاد بوده است، به مراجع قضایی ارسال شد. به دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان ارسال شد و هم اکنون در دست بررسی است.

موضوع فولاد مبارکه توسط آیت الله رئیسی در قوه قضائیه پیگیری شد

وی گفت: بنابراین موضوع تخلف فولاد در دوره ریاست قوه قضائیه با جدیت توسط آیت الله رئیسی پیگیری شد و گزارش ها و پیگیری ها موجود است.

رئیس ستاد بازرسی ویژه رئیس جمهور تصریح کرد: نکته دوم این است که در ابتدای دولت سیزدهم، مانند دولت قبلی که در ابتدای مهر ماه 1400 وجود داشت، مدیر قبلی فولاد مبارک توسط دولت منصوب شد و مدیر جدید منصوب شد. بنابراین دولت مدرن و شخص آیت الله رئیسی نسبت به هر نوع فسادی حساس است و با هرکسی و در هر سطحی برخورد لازم را انجام می دهد، چه زمانی که در قوه قضائیه بودند و چه اکنون در دولت.

وقوع 25 فقره جرم در گزارش بازرسی فوق العاده فولاد خجسته است.

درویشیان ادامه داد: نکته سوم این است که گزارش بازرسی فوق العاده ای که در آن زمان انجام شد حاوی نکات متعددی بود و طبق گزارش هایی که داشتیم 26 مورد تخلف یا جرم رخ داده بود که خلاف ضوابط پرداختی به افراد بود. و برخی اشخاص حقیقی و حقوقی و موارد دیگری که موجب تضییع حقوق صاحبان سهام شود. به همین دلیل گزارش پرونده های جنایی تهیه شد.

وی با تاکید بر اینکه بخش های زیادی از گزارش اخیر منتشر شده شامل همان گزارش بازرسی ویژه انجام شده در سال 1398 است، افزود: پس از فرارسیدن سال 98 کمیته تحقیق و تفحص و بازرسی شورا، سازمان بازرسی کل کشور، در فولاد مبارکه تأسیس شد و مدت آن 3 یا 4 ماه طول کشید و احتمالاً به موارد دیگری نیز رسیده است که در گزارش آنها گزارش شده است.

پرونده تخلف فولاد مربوط به دولت است

درویشیان با اشاره به برخوردهای گذشته با تخلفات گفت: در سال 1399 که آیت الله رئیس قوه قضائیه و من رئیس سازمان بازرسی کل کشور بودم، بر اساس گزارش هایی که دریافت شد، وارد موضوع شدیم و همه اینها. پرونده ها و همچنین پرونده هایی که کمیته تحقیق و تفحص شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران بررسی کرد، همگی مربوط به دوره قبل از این دولت بوده است.

وی ادامه داد: تیم تحقیق و بازرسی شورای اسلامی در دولت قبل در فولاد مبارکه مستقر شد و گزارش آن در دوره این دولت توزیع شد؛ در حال حاضر و پس از برکناری مدیرعامل، تعدادی از مدیران و کسانی که در آن تخلفات دخیل بودند، شرکت ملی فولاد با هیات مدیره و مدیرعامل جدید طبق ضوابط و مقررات کار خود را انجام می دهند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور تاکید کرد: البته اگر مجددا شاهد گزارش جدیدی مبنی بر تخلف باشیم، قطعا بررسی می شود، اما این گزارش ها و گزارش مجلس مربوط به دوره قبل از این دولت است.

خلأهای قانونی در بحث شرکت های دولتی

وی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان بازرسی رئیس جمهور برنامه ویژه ای برای نظارت و بازرسی شرکت های دولتی و نیمه دولتی دارد تا از وقوع این تخلفات جلوگیری کند، گفت: بسیاری از این تخلفات ناشی از فساد است . व वृष्ट मी शुद्ध.

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور ادامه داد: به عنوان نمونه تعدادی شرکت وابسته به شرکت های دولتی هستند که کمتر از 50 درصد سهام آنها مستقیماً مربوط به دولت است اما بیش از 50 درصد سهام آنها به دولت مربوط می شود. سهام غیرمستقیم مربوط به شرکت های دولتی می باشد و طبق قانون دولتی مشمول قانون مربوط به شرکت های دولتی نمی باشد. در واقع، این یک خلأ قانونی و یک راه فرار است.

درویشیان گفت: در این راستا پیشنهادی به معاونت حقوقی رئیس جمهور داده ام که این موضوع را پیگیری کند تا از طریق شورای اسلامی اصلاح شود. برخی از این خلأهای قانونی یا ابهامات در قوانین منجر به برخی تخلفات می شود. به عنوان نمونه در برخی از قوانین، حق الزحمه و تعیین حقوق مجاز است و هیئت مدیره شرکت نیز حق تعیین حقوق و دستمزد را دارد، لذا همه این موارد باید تنظیم شود.

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور همچنین تصریح کرد: به عنوان مثال در مبحث مسئولیت های جمعی که شرکت های دولتی یا غیردولتی را جذب می کند، می توانند بخشی از درآمد خود را به مسائل فرهنگی و اجتماعی آن محل اختصاص دهند و منطقه؛ حقیقت این موضوع درست است، اما ممکن است شرکت 100 میلیارد تومان به کسی بدهد و مبلغ را به دیگری که حتی نیازمند است پرداخت نکند. این موضوع هم اکنون طبق قانون در اختیار شرکت ها است که باید اصلاح و تنظیم شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم به دنبال اصلاح ساختارهای فساد است، خاطرنشان کرد: بحث شفافیت موضوع مهمی است که در دولت پیگیری می شود. اگر کلیه صورت های مالی شرکت های دولتی یا موسسات غیردولتی منتشر و در معرض دید عموم قرار گیرد، مثلاً مدیر عامل یا اعضای هیأت مدیره چقدر حقوق یا حقوق و مزایایی دارند و یا چقدر سود و زیان دارند. قطعا اثر بازدارندگی خواهد داشت البته در این موارد به نتایج خوبی رسیده ایم که به مردم گزارش می دهیم.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliances