تشخیص رانندگان مست با هوش مصنوعی کمک خواهد کرد

فرارو- دانشمندان اخیراً با توسعه یک سیستم جدید مبتنی بر هوش مصنوعی توانسته اند مستی را با دقت 93 درصد تشخیص دهند. این شبکه عصبی کانولوشنال است و با ارزیابی تصاویر حرارتی مادون قرمز چهره انسان، مست بودن آنها را تشخیص می دهد.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، سیستم مدرن را می توان در مکان هایی که رانندگی در حالت مستی رایج است استفاده کرد. سالانه بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند و دلیل اصلی آن این است که تعداد زیادی از آنها رانندگان مست هستند.

محققان دانشگاه ملی ویتنام می گویند که جستجوهای قبلی برای تشخیص مستی بر وضعیت چشم ها، سر و شاخص های عملکرد متمرکز بود.

چنین سیستم هایی مستعد خطا هستند. این تیم معتقد است که تجزیه و تحلیل تصویربرداری حرارتی رویکرد بهتر و غیرتهاجمی‌تری را ارائه می‌کند و مکان‌ها می‌توانند از آن برای شناسایی افراد مست در مناطق مختلف استفاده کنند.

این تیم می‌گوید سیستمی که برای تشخیص افراد مست طراحی شده است باید دارای نرخ بسیار پایینی از مثبت‌های کاذب و منفی کاذب باشد. یک دروغ منفی ممکن است به یک فرد مست اجازه رانندگی بدهد. تعداد زیادی از مثبت کاذب نیز می تواند باعث شود رانندگان از رانندگی با وسیله نقلیه خودداری کنند و اعتماد خود را نسبت به این سیستم از دست بدهند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما