تسریع شخصی سازی خرده فروشی در مقیاس

این یک فراخوان واضح برای بسیاری از خرده فروشان برای ایجاد تجربه خرید مشتری محور است. تمرکز لیزری روی توسعه و تحویل محصول را فراموش کنید. در عوض، خرده فروشان باهوش در حال ایجاد تجارب خرید جامع و شخصی هستند که نیازهای مشتری را در طول سفر مشتری درگیر می کند و برآورده می کند.

طبق گزارش تحقیقاتی که در سال 2022 توسط Oracle Retail انجام شد، مصرف‌کنندگان این تماس شخصی را می‌خواهند: 66 درصد می‌گویند که می‌خواهند برندها با پیام‌های شخصی مانند تخفیف‌ها و پیشنهادات در مورد کالاهایی که قبلاً خریداری کرده‌اند (44 درصد) یا پیش‌بینی‌هایی درباره محصولاتی که ممکن است دوست داشته باشند (32 درصد) به آنها دسترسی پیدا کنند.

دانیل ادسال، مدیر اصلی و جهانی خواربارفروشی در Deloitte Consulting LLP می‌گوید: «در دنیایی که مصرف‌کننده بیشتر و بیشتر متنوع‌تر می‌شود، بیشتر و بیشتر بخش‌بندی می‌شود، و بیشتر و بیشتر فردگراتر می‌شود، بسیار مهم است که خرده‌فروشان دوباره تصور کنند که چگونه مشتری را در قلب فرآیندهای خود قرار دهند.

اما در حالی که تغییر تمرکز از تجارت سنتی به دیدگاه کاملاً مشتری محور ضروری است، خرده فروشان برای موفقیت باید بر برخی موانع مهم غلبه کنند. بسیاری از آنها تحت فشار فناوری قدیمی هستند که نگهداری آن گران است و پیکربندی مجدد آن دشوار است.

کمبود نیروی کار همچنان مانع تلاش های خرده فروشان برای شروع تلاش های جدید می شود. و امواج شوک ناشی از بیماری همه گیر همچنان می تواند به شکل اختلالات زنجیره تامین و تاخیر در تحویل احساس شود.

خبر خوب این است که راه‌هایی برای پذیرش یک مدل کسب‌وکار مشتری محورتر و در عین حال پرداختن به چالش‌های کار و فناوری مدرن وجود دارد. یک کلید: پلت‌فرم‌های فناوری مبتنی بر ابر که نوآوری‌های فناوری را قادر می‌سازد و خرده‌فروشان را قادر می‌سازد تا از دسته‌ها و بخش‌های محصولات محصور شده به دیدگاهی جامع از مشتری، موجودی، و عملیات تغییر کنند.

دانلود گزارش کامل.

این محتوا توسط Insights، بازوی محتوای سفارشی MIT Technology Review تولید شده است. این توسط هیات تحریریه MIT Technology Review نوشته نشده است.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما