(تساویر) سهرای شاغوب تاکتاکوآ

صحرای تاتاکو دومین منطقه خشک کلمبیا پس از شبه جزیره گواجیرو است. باغ تاتاکو وسیع بود با هزاران گل و درخت که کم کم خشک شدند تا اینکه به بیابان تبدیل شد.

لطفا فرار کنید، در منطقه ای که دارای دو رنگ متمایز قرمز و خاکستری است، تعداد کمی از حیوانات و گیاهان توانسته اند خود را با رطوبت ناکافی و دمای بالا وفق دهند و در نتیجه فرسایش در منطقه ایجاد شود.

صحرای تاتاکوآ مقصدی منحصر به فرد و دورافتاده در کلمبیا با تپه های شنی قرمز و بژ است. این بیابان در واقع یک جنگل خشک استوایی است که باد و باران اشکال عجیبی در خاک ایجاد کرده است. انواع بسیاری از درختان کاکتوس، بز و پرندگان را در مسیرهای شگفت انگیز و در میان هزاران پیدا خواهید کرد.

صحرای تاتاکو از دو قسمت تشکیل شده است، بیابان قرمز و بژ که هر دو را می توان در یک روز کاوش کرد. همچنین یکی از گرم ترین نقاط کلمبیا با میانگین دمای 35 درجه است. اما در این منطقه در ماه های فروردین و اردیبهشت بارندگی شدیدی دارد و در نتیجه کویر سبزتر می شود. به همین دلیل، بیابان فنی نیست.

بیابان قرمز تاتاکو مشهورترین مکان (همچنین به نام کوزکو) شناخته می شود. همچنین کویر خاکستری تاتاکو حدود 30 دقیقه با ماشین تا کویر سرخ فاصله دارد. چشم انداز این قسمت از کویر حتی سورئال تر به نظر می رسد. به دلیل شکلهای کھیلہ به فردش به آن دره ارواه داگب اند.

به دلیل موقعیت دور و طبیعت ناشناخته، آلودگی نوری به ندرت در صحرای تاتاکو وجود دارد. این امر آن را به یکی از بهترین مکان ها در آمریکای جنوبی برای رصد ستارگان تبدیل می کند.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما