بنیامین نتانیاهو برای معاینه پزشکی در بیمارستان بستری شد


اورشلیم
CNN

دفتر وی اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز شنبه به دلیل مشکوک شدن به کم آبی بدن در بیمارستان بستری شد، زیرا گرمای شدید کشور را فرا گرفته است.

دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد که آزمایش‌های اولیه نتانیاهو “عادی بود” و به نظر می‌رسد که او در وضعیت “خوب” قرار دارد.

او روز شنبه در مرکز پزشکی شبا در رامات گان، حومه تل آویو بستری شد.

در بیانیه ای که در اختیار سی ان ان قرار گرفته، آمده است که نتانیاهو قبل از پذیرش از “سرگیجه خفیف” شکایت کرده است.

به توصیه پزشکان، نخست وزیر همچنان تحت آزمایش های معمول اضافی قرار می گیرد.

نخست‌وزیر بعداً روز شنبه بیانیه‌ای ویدیویی منتشر کرد که در آن به کم‌آبی بدنش اشاره کرد و به مردم توصیه کرد آب بیشتری بنوشند.

«دیروز با همسرم در دریای جلیل، در آفتاب، بدون کلاه، بدون آب وقت گذراندم. نتانیاهو گفت، ایده خوبی نیست، بنابراین اول از همه می‌خواهم از همه شما به خاطر نگرانی‌تان و همچنین از تیم‌های عالی اینجا در شبا که مرا معاینه کردند تشکر کنم.

“خدا را شکر، حالم خیلی خوب است، اما از شما فقط یک خواهش دارم: ما در کشور موج گرما را پشت سر می گذاریم، بنابراین از شما می خواهم که کمتر زیر آفتاب باشید و بیشتر آب بنوشید و بگذارید همه حال خوبی داشته باشیم. هفته.”

سرویس هواشناسی اسرائیل اعلام کرد که دمای هوا در اسرائیل چند روزی است که به اواسط 30 درجه سانتیگراد (پایین 90 فارنهایت) می رسد و انتظار می رود تا هفته آینده در این سطح ادامه یابد.

یایر لاپید، رهبر مخالفان در توییتی برای نتانیاهو “شفای کامل و سلامتی” آرزو کرد.

اسرائیل در حال حاضر نخست وزیر موقت ندارد، به این معنی که اگر نتانیاهو ناتوان شود، کابینه باید برای انتخاب نخست وزیر موقت تشکیل جلسه دهد.

یاریو لوین، وزیر دادگستری، معاون نخست‌وزیر است، اما بر اساس قوانین اساسی اسرائیل، سرپرستی نخست‌وزیر یک نقش جداگانه است، به این معنی که در صورت ناتوانی نتانیاهو، لوین به طور خودکار مسئولیت را بر عهده نخواهد گرفت.

در حال حاضر هیچ نشانه ای مبنی بر ناتوانی نتانیاهو وجود ندارد.

نتانیاهو 73 ساله رهبر حزب راست میانه لیکود اسرائیل است و نزدیک به سه دهه است که چهره غالب در سیاست اسرائیل بوده است.

در ژوئن 2021، پس از آنکه رقیب نفتالی بنت در پارلمان برای تشکیل دولت رای آورد، او برای اولین بار در 12 سال ریاست خود را از دست داد.

هجده ماه بعد، او بار دیگر در بازگشتی چشمگیر به عنوان نخست وزیر سوگند یاد کرد و ائتلافی را با هم ترکیب کرد.

در جریان یوم کیپور در اکتبر 2022، نتانیاهو هنگام بازدید از کنیسه مریض شد.

او قبل از مرخص شدن در بیمارستان بستری شد و یک شب در آنجا ماند.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما