برنامه های دریایی برای تعطیلات ساحلی بعدی شما

از میان تمام لذت های تابستانی، تعداد کمی از آنها به اندازه یک فرار در کنار آب مقاومت ناپذیر هستند، چه اقیانوس، دریاچه یا بندر شهری. می توانید شنا کنید، بادبانی کنید، ماهی بگیرید و از سنت دیرینه تنبلی در اطراف لذت ببرید.

اما تعطیلات ساحلی نیز فرصتی برای کشف است. شاید بخواهید یاد بگیرید که چگونه گره ماهیگیری و قایق رانی ببندید؟ یا آن پرچم های سیگنال رنگارنگ را رمزگشایی کنید در کشتی ها و مغازه های کنار دریا می بینید؟ با اپلیکیشن مناسب می‌توانید تعطیلات در آب را به چیزی عمیق‌تر تبدیل کنید: ماهی‌هایی را که تازه صید کرده‌اید یا کشتی‌هایی که در حال عبور هستند را شناسایی کنید، از صدف دریایی که مشاهده کرده‌اید یا دریاچه‌ای که در آن غواصی می‌کنید، مطلع شوید، کاوش کنید. مهاجرت کوسه های نزدیک، و مطالعه ریتم ماه و جزر و مد، همه در حالی که انگشتان پای خود را در شن نگه دارید.

یک روز غروب با تماشای یک کشتی که به بندری سر خورده بود، با صدای بلند فکر کردم که ممکن است کجا بوده باشد. یکی از دوستانش گفت: «بیایید بفهمیم.

نقشه زنده این برنامه به شما امکان می دهد از بنادر و مسیرهای حمل و نقل اصلی در سراسر جهان بزرگنمایی و کوچکنمایی کنید تا کشتی ها، جزئیات آنها و مسیرهای سفر را ببینید. هر کشتی با یک نماد رنگی، شامل آبی تیره برای کشتی‌های مسافربری، نارنجی برای کشتی‌های ماهیگیری، و بنفش برای قایق‌های تفریحی و کشتی‌های تفریحی نشان داده می‌شود. به عنوان مثال، در حالی که به یک کشتی تفریحی نروژی در رودخانه هادسون در نیویورک نگاه می کردم، نقشه را باز کردم (نسخه دسکتاپ در MarineTraffic.com وجود دارد)، روی نماد مربوطه ضربه زدم و بلافاصله عکسی از کشتی با اطلاعات نشان داده شد. مانند نام، پرچم، آخرین بندر شناخته شده (دو روز قبل در اسکله کینگز در برمودا بوده است)، سرعت و وضعیت (به عنوان مثال، در حال انجام، با استفاده از موتور لنگر انداخته بود). بعداً، وقتی کشتی در حال حرکت بود، برنامه را باز کردم و با یک نگاه دیدم که اکنون در راه نورفولک، ویرجینیا است. (همچنین می توانید یک کشتی خاص را با نام جستجو کنید.)

مجانی؛ 9.99 دلار در سال برای اشتراک “شروع” با اطلاعات کشتی و بندر بیشتر، و ویژگی هایی مانند ابزار واقعیت افزوده برای شناسایی کشتی ها با استفاده از دوربین تلفن هوشمند شما. توجه: این برنامه از شبکه ای از گیرنده های سیستم شناسایی خودکار ساحلی (AIS) برای نشان دادن موقعیت کشتی استفاده می کند. باز کردن قفل جزئیات کشتی‌هایی که خارج از محدوده AIS هستند، هزینه بیشتری دارد.

در تابستان امسال برای قایق سواری، ماهیگیری یا کمپینگ برنامه ریزی می کنید؟ Knots 3D از انیمیشن های رنگی استفاده می کند تا به شما بیاموزد که چگونه بیش از 150 گره ببندید، از گره هایی که ممکن است به شما در گرفتن ماهی کمک کند تا گره هایی که ممکن است به نجات جان شما کمک کنند. در مورد استفاده و تاریخچه گره ها بخوانید، سرعت انیمیشن ها را تنظیم کنید یا آنها را مکث کنید، یک گره را بچرخانید تا دیدگاه متفاوتی داشته باشید و از انگشت خود برای گره زدن و باز کردن آن استفاده کنید. روش‌های مختلفی برای جستجوی گره‌هایی که می‌خواهید به آنها تسلط پیدا کنید، وجود دارد، از جمله بر اساس دسته (مانند قایق‌سواری، ماهیگیری و کمپینگ) یا نوع گره (مانند لنگر، خط کمان و چشم ماهیگیر). به علاوه، این برنامه به خدمات اینترنت نیاز ندارد، بنابراین می‌توانید حتی در زمانی که در کشور هستید تمرین کنید.

هزینه: 5.99 دلار

شما هرگز نمی دانید چه موجوداتی ممکن است در تعطیلات تابستانی شما آب را با شما تقسیم کنند. یا شما؟

این برنامه از Ocearch، یک سازمان غیرانتفاعی که تحقیقات اقیانوس‌ها و ماهی‌ها را در سراسر جهان تسهیل می‌کند، به کاربران اجازه می‌دهد تا مهاجرت کوسه‌ها (و برخی دیگر از حیوانات دریایی مانند لاک‌پشت‌ها) را که با فناوری ردیابی ماهواره‌ای برچسب‌گذاری شده‌اند را دنبال کنند. به عنوان مثال، در ماه جولای می‌توانستم روی نقشه برنامه ببینم که یک کوسه سفید 883 پوندی به طول بیش از 11 فوت در اقیانوس اطلس در نزدیکی ساحل قرار دارد. این برنامه به شما امکان می‌دهد چنین کوسه‌هایی را که هزاران مایل سفر می‌کنند دنبال کنید (برای مشاهده فعالیت‌های ردیابی تاریخی و اخیر، «همه پینگ‌ها» را روی نقشه برنامه انتخاب کنید). در همین حال، داده‌های جمع‌آوری‌شده از ردیابی به دانشمندان کمک می‌کند تا الگوهای مهاجرت و چرخه زندگی کوسه‌ها را درک کنند تا از آنها و در نهایت از اقیانوس‌ها نیز محافظت کنند.

مجانی.

Open Earth 3D – World Atlas برای یک کره مجازی که با کشیدن انگشت می چرخد ​​و به شما امکان می دهد هر کجا هستید – یا آرزوی بودن را بررسی کنید. در تعطیلات دریاچه های بزرگ در ویسکانسین؟ برای خواندن در مورد اولین افرادی که هزاران سال پیش به این منطقه آمدند، روی دریاچه سوپریور ضربه بزنید. در سواحل کارولینای جنوبی؟ روی اقیانوس اطلس ضربه بزنید تا بفهمید چقدر بزرگ است. یا جریان کارائیب را لمس کنید تا بفهمید کجا جریان دارد. تعطیلات در یک شهر بزرگ؟ یک بنای تاریخی یا نقطه عطفی مانند فانوس دریایی کی وست در فلوریدا پیدا کنید تا در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

اطلاعات مربوط به مکان ها از ویکی پدیا آمده است که به راحتی در وب قابل دسترسی است. و Earth 3D فاقد دانه بندی، مثلاً، است گوگل ارث برنامه با این وجود، این یک راه جذاب و چشم نواز برای جرقه زدن است علاقه به جغرافیا و تاریخ، به ویژه در جوانان.

هزینه: 2.99 دلار

(برای خلاصه‌ای عجیب‌تر، آن را امتحان کنید راهنمای سفر Atlas Obscura برنامه ای که در آن می توانید نقاط کمتر شناخته شده مورد علاقه در اطراف خود یا سایر نقاط جهان را بر روی یک نقشه تعاملی کشف کنید. و شما نمی توانید قیمت را شکست دهید: رایگان.)

فرض کنید در حال قدم زدن در ساحل هستید که شی ناآشنا را مشاهده می کنید. خواه صدف، قطعه مرجان، گیاه یا حشره باشد، با Google Lens مشورت کنید. فقط دوربین تلفن هوشمند خود را به سمت هر چیزی که می خواهید بدانید بگیرید و لنز در اینترنت برای مطابقت و اطلاعات بصری جستجو می کند. برای مثال، وقتی اخیراً به سمت یک پوسته هدف قرار گرفت، صفحاتی با عکس‌هایی پیدا کرد که نشان می‌داد احتمالاً حلزون ماه است.

همچنین می توانید دوربین خود را به سمت یک ساختمان یا مجسمه هدایت کنید تا تاریخ آن را کشف کنید. و لازم نیست این کار را در زمان واقعی انجام دهید: لنز روی تصاویر در عکس‌ها نیز کار می‌کند. برخی از اشیاء نتایج مفیدتری نسبت به سایرین دریافت می کنند، اما بدون شک لنز ابزار قدرتمندی است. در دسترس به عنوان یک برنامه برای آندروید؛ کاربران iOS می‌توانند برنامه Google را دانلود کنند، که به شما امکان می‌دهد با استفاده از لنز تصاویر را جستجو کنید.

مجانی.

این کتابچه راهنمای دیجیتال مرجع برای قایقرانان اطلاعاتی در مورد موارد ضروری مانند جلوگیری از برخورد ارائه می دهد. اما حتی مسافران ساحلی که هرگز پا به کشتی نمی گذارند می توانند از Navigation Rules Pro برای رمزگشایی مناظر و صداهای تعطیلات در کنار دریا استفاده کنند. برای مثال، می‌توانید با راهنمای برنامه در مورد کد بین‌المللی سیگنال‌ها، سیستمی که کشتی‌ها برای برقراری ارتباط از آن استفاده می‌کنند، معنای آن پرچم‌ها و پرچم‌های رنگارنگ (و نحوه مطابقت هر یک با یک حرف) را دریابید. فقط “ICS” را در تابع جستجو تایپ کنید تا در مورد راه های ارسال سیگنال ها بخوانید و تصاویر پرچم، معانی آنها، حروف مرتبط و حروف الفبای آوایی را ببینید.

یا شاید بخواهید کد بین المللی مورس را با استفاده از نمودارهای نقطه و خط تیره برنامه مطالعه کنید (فقط “مورس” را جستجو کنید)، یا با انتخاب بخش “نمودارهای دریایی” درباره زمین و مختصات آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. بسیاری از این اطلاعات را می توان به صورت آنلاین به صورت رایگان پیدا کرد، اگرچه برنامه آن را در یک مکان نگهداری می کند. بنابراین می‌توانید در یک بار کنار بندر بنشینید و چیزهایی را که در مورد آنها کنجکاو هستید – مانند نحوه تشکیل امواج در دریا – با یک دست و در حالی که با دست دیگر شیر می‌خورید، بررسی کنید. فقط برای iOS.

هزینه: 4.99 دلار

ردیابی زمان ممکن است در هر نوع تعطیلات ضروری نباشد، اما اگر امیدوارید طلوع خورشید را بگیرید یا قبل از جزر و مد از یک نوار شنی عبور کنید، کمی برنامه ریزی لازم است. Tides Near Me بررسی جریان ها و دریافت زمان جزر و مد، غروب خورشید یا طلوع ماه بعدی را آسان می کند. با ضربه زدن روی برگه “هفته” به جلوتر نگاه کنید. مجانی.

برای تجربه ای دقیق تر، چند دلار برای آن خرج کنید هشدار جزر و مد (NOAA) – ایالات متحده آمریکا، که دارای یک رابط تعاملی و دعوت کننده است و از داده های پیش بینی جزر و مد از اداره ملی اقیانوسی و جوی استفاده می کند. نموداری با خط موج دار نشان دهنده جزر و مد بالا و پایین است. یک نقطه زرد روی خط زمان فعلی و ارتفاع جزر و مد را نشان می دهد. می توانید از انگشت خود برای کشیدن نقطه زرد به جلو یا عقب استفاده کنید، عملاً در زمان به عقب سفر کنید تا ببینید جزر و مد چیست، یا به جلو بروید تا ببینید پیش بینی می شود چه چیزی باشد. نمادهای ماه و خورشید در نمودار زمان طلوع، غروب خورشید، طلوع ماه و غروب ماه را به شما نشان می دهند. همچنین می توانید با ضربه زدن روی “rise & set” این اطلاعات را در یک نگاه مشاهده کنید. برای دیدن تقویم های ماهانه فاز ماه، نماد تقویم را لمس کنید. فقط iOS هزینه: دوره آزمایشی رایگان، سپس 3.99 دلار به مدت سه ماه؛ 11.99 دلار در سال.

موج سواران نیز ممکن است بخواهند نگاهی به آن بیاندازند پیش بینی گشت و گذار MSW برنامه توسط Magicseaweed برای پیش بینی هایی که شامل ارتفاع موج سواری و تورم می شود. مجانی. نسخه حرفه ای و بدون آگهی با ویژگی هایی مانند زنده دوربین های گشت و گذار از سراسر جهان با قیمت 12.99 دلار در ماه در دسترس هستند. 99.99 دلار در سال (آزمایش حرفه ای رایگان در دسترس است).

و اگر قصد دارید به ماهیگیری بروید، آن را بررسی کنید ماهیگیر برنامه ای برای کاوش نقاط ماهیگیری و مشاهده نمودارهای فاز جزر و مد و فشار هوا، شرایط آب و هوا و باد، وضعیت خورشید و ماه، و همچنین “پیش بینی ماهی” که بهترین زمان برای ماهیگیری را بر اساس جداول شمسی (چگونه ماه و خورشید ممکن است) پیشنهاد می کند. ماهیگیران را تحت تأثیر قرار می دهد). حتی اگر موفق به گرفتن چیزی نشدید، می‌توانید از این برنامه برای آشنایی با گونه‌های برتر در منطقه خود استفاده کنید، چه ماهی‌ماهی آمریکایی یا یک ماهی دم زرد. مجانی.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما