با مسابقات NCAA و NBA، مارس برای افراد بلندقد دیوانه کننده است

دیو راسموسن یاد گرفته است که با ناراحتی های کوچکی که زندگی برایش ایجاد می کند کنار بیاید.

او می تواند به شما بگوید که یک صندلی ردیف خروجی در هواپیماهای تجاری مختلف چقدر فضا برای او فراهم می کند – تا اینچ. یک بار، او نیاز به برداشتن کاشی سقف داشت تا بتواند روی تردمیل بدود. او با رفتن به نمایشگاه خودروی میلواکی، جادار بودن خودروهای اجاره ای بالقوه را بررسی می کند.

و در حال حاضر راسموسن، 61 ساله، برای غریبه‌هایی آماده است که غوغا می‌کنند و عکس می‌گیرند و نسخه‌هایی از همان سؤالی را می‌پرسند که او در تمام عمرش مطرح کرده است: آیا بسکتبال بازی می‌کردی؟

برای افراد استثنایی قد بلند مانند راسموسن که 7 فوت و 2 اینچ قد دارد، مارس ممکن است بدترین ماه باشد. مسابقات بسکتبال مردان و زنان NCAA توجه متخصصان براکت شناس استخر اداری را به خود جلب کرده است. تعقیب و گریز پلی آف NBA در حال داغ شدن است. و افراد قدبلند در همه جا، از جمله آنهایی که هرگز اقدام به پرش شات نکرده اند، بدون تقصیر خودشان در جنون فرو می روند. راسموسن یک متخصص بازنشسته فناوری اطلاعات است.

کول آلدریچ، یک مرکز 6-11 که قبل از بازنشستگی در سال 2019، هشت فصل در NBA بازی کرد، گفت: “من همیشه برای این افراد احساس بدی دارم.” بسکتبال. و اگر نیستی، پس چه بلایی سرت آمده است؟»

بسیاری از افراد قد بلند به بسکتبال گرایش دارند، که به نفع افراد دارای مزیت عمودی است، زیرا آنها به حلقه نزدیکتر هستند و طول آنها به آنها کمک می کند دفاع کنند، ضربات را مهار کنند و در مقابل حریفان کوتاه قد گلزنی کنند. اما میلیون‌ها نفر نیز وجود دارند که روز خود را در زیر درها و فحش دادن به فن‌های سقفی می‌گذرانند – و کاری به بازی ندارند.

در هر صورت کهنه می شود. از تیفانی توید بپرسید (یا شاید از او نپرسید)، یک داروساز بیمارستانی 6-4 ساله از Hickory، NC، که همیشه مورد بازجویی قرار می گیرد. البته سوالات بسکتبالی هم هست. اما همچنین: قد پدرت چند است؟ قد مادرت چنده؟ و: آیا می توانید آن کتاب را برای من از قفسه بالایی بردارید؟

توید در جوانی بسکتبال بازی می‌کرد، اما اکنون به مردم می‌گوید که یک بالرین بوده و برای اثبات آن، نوک انگشتانش را می‌چرخاند. (او بالرین نبود.)

تویید، 37 ساله، که یک حساب کاربری محبوب TikTok دارد، گفت: «تصمیم گرفتم که با آن سرگرم شوم، زیرا از پاسخ دادن به سؤالات یکسان خسته شده ام.» ، خرید شلوار جین با درز 37 اینچی. «من دوست دارم الگوی مثبتی برای دخترانی باشم که قد بلندی دارند. اما وقتی به خانه می‌رسم، می‌خواهم مرا تنها بگذار.»

متوسط ​​​​بازیکن WNBA، با ارتفاعی بیشتر از 6 فوت، بالاتر از یک زن آمریکایی متوسط ​​(5 فوت 3.5 اینچ) است. بر اساس کتاب The Sports Gene، کتابی که دیوید اپستین در سال 2013 در مورد علم عملکرد ورزشی اما اگر در قرعه کشی ژنتیکی شرکت کنید و 7 فوت قد داشته باشید، شانس شما برای رسیدن به NBA تقریباً یک در شش است. (طبق آمارهای پیشرفته NBA، 38 بازیکن در فهرست‌های فعال وجود دارند که قد آنها 7 فوت یا بیشتر است؛ میانگین قد یک بازیکن NBA 6 فوت و 6.5 اینچ است.)

با این حال، بیشتر 7 فوتی ها بازیکنان حرفه ای بسکتبال نیستند و در عوض اغلب به طور ناعادلانه ای تحت فشار قرار می گیرند که انتخاب های زندگی خود را برای غریبه ها توضیح دهند.

دانیل گیلکریست، 40 ساله، برای مدت کوتاهی در کالج اجتماعی جانسون کانتی در اورلند پارک، کان، بسکتبال بازی کرد، قبل از اینکه مصدومیت او را مجبور به ترک آن کند. پدرش، جیم، او را به دلایل واضح به سمت بازی هدایت کرده بود: دانیل 7-7 بود.

دنیل گیلکریست گفت: «در آن زمان، من به نوعی از او به خاطر این موضوع عصبانی بودم. اما حالا که بزرگتر شده ام، به نوعی می فهمم که چرا او می خواست من بازی کنم. و خوشحالم که این کار را انجام دادم، اما هرگز چیزی نبود که به آن علاقه داشته باشم.”

گیلکریست اکنون علاقه خود را به عنوان یک بازیگر دنبال می کند و در تئاتر مدنی Topeka روی صحنه ظاهر می شود. او سال گذشته نقش لنی را در تولید موش ها و آدم ها بازی کرد که از آن به عنوان یک رویای مادام العمر یاد کرد. او همچنین در یک فیلم آینده – به عنوان ساسکوچ – انتخاب شده است. او روند طولانی پذیرش خود را تصدیق کرد.

او گفت: «مخصوصاً در دوران نوجوانی مدتی طول کشید. و هنوز روزهایی هست که آرزو می‌کنم می‌توانستم خود را با هم ترکیب کنم. اما مدت‌ها پیش، فکر کردم که یا می‌توانم آن را بپذیرم یا گوشه‌نشین شوم.»

برخی از افراد بلند قد به افراد بلند قد دیگر به عنوان “قد بلند” اشاره می کنند. اما قد بلندهای واقعی نسبت به قد بلندهای ساختگی محتاط هستند – برای مثال، زنان رکاب دار. کیمبرلی اشمال، یک صورتحساب 6 فوتی آب و برق از اوک هاربر، واشینگتن، هر زمان که فردی قد بلند را ببیند، اصرار پیدا می کند که تحقیق کند.

“بنابراین می روی و دقیق تر نگاه می کنی: آیا او کفش پاشنه دار پوشیده است؟ نه! او فقط قد بلندی دارد!» شمال، 38 ساله، گفت: “و شما با هم صحبت کنید.”

شمال در حال بزرگ شدن یک تشویق کننده بود. او نمی خواست بسکتبال بازی کند – یا والیبال، یک تعقیب در مجاورت بسکتبال. مشکل اشمال این بود که مربی والیبال دختران در دبیرستان او برگر کینگ محلی را مدیریت می کرد و او شدیداً می خواست که او برای تیم بیاید.

اشمال به یاد می آورد: «او در کنار ما در غرفه می نشست و فقط شبیه «والیبال، والیبال، والیبال» بود.

جان استوارت، 64 ساله، که 6-6 ساله است و در دبیرستان و دو سال در یک مدرسه بازرگانی بسکتبال بازی می‌کرد، هرگز در این بازی توهمی در مورد آینده نداشت.

“من هیچ پیشاهنگی دنبالم نبود!” او گفت. من فقط استعدادش را نداشتم.»

استوارت از آن زمان تاکنون 46 سال در معدن سنگ نزدیک خانه‌اش در برلینگتون، NC کار کرده است، جایی که او به افرادی عادت کرده است که درباره قد او صحبت می‌کنند و سؤالات معمول را می‌پرسند. و برای چند ثانیه گذرا، خوشحال است که به آنها اجازه می‌دهد تصور کنند که توپ بزرگ دانشگاه یا حتی در NBA بازی کرده است، تا زمانی که حقیقت را به آنها بگوید.

او گفت: «این اصلاً من را آزار نمی دهد. این به نوعی شبیه 15 دقیقه شهرت من است.

تابستان امسال، استوارت قصد دارد در همایش سالانه Tall Clubs International در کشتی کروز آلاسکا شرکت کند. این سازمان شامل 38 فصل در ایالات متحده و کانادا است. الزامات قد وجود دارد: 6-2 برای مردان و 5-10 برای زنان. باب هاگت، رئیس 6-7 سازمان، گفت، اما عضویت برای همه آزاد است.

هاگت گفت: «تنها وجه مشترک ما این است که قد بلندی داریم.»

هاگت هر وقت کسی از او بپرسد که آیا بسکتبال بازی کرده است یا خیر پاسخ می دهد.

می گوید: نه، گلف مینیاتوری بازی می کردی؟

در سال‌های اخیر، عضویت در بسیاری از بخش‌ها کاهش یافته است – نشانه‌ای از روند بزرگ‌تر در میان سازمان‌های اجتماعی. نانسی کاپلان، 55 ساله، یک معلم بازنشسته مهدکودک از آلبانی، نیویورک، به یاد می آورد که در دهه 1990 به عنوان یکی از اعضای کلوپ بلند شهر نیویورک چقدر لذت می برد. هیچکس خیره نشد. هیچکس اشاره نکرد و هیچ کس او را در مورد 6-3 بودن سؤال نکرد.

او گفت: “این خیلی دوست داشتنی بود که وارد یک سالن رقص بزرگ شوی و همه در قد تو بودند.” «حتی می توانستم کفش پاشنه دار بپوشم. یعنی کفش پاشنه بلند! من در بسیاری از آن گروه ها کوتاه قد بودم.»

او گفت که کاپلان “هر روز در تمام زندگی من” با قد خود دست و پنجه نرم کرده است. به عنوان یک دختر جوان، او را مسخره می کردند و با نام هایی مانند پرنده بزرگ صدا می کردند. مربی بسکتبال دختران در دبیرستان او را در مورد پیوستن به تیم تعقیب کرد تا زمانی که او غافل شد، اگرچه این یک آزمایش کوتاه مدت بود.

او گفت: «از دویدن متنفرم و از عرق کردن هم متنفرم. من در دادگاه بالا و پایین می دویدم و موهایم را مرتب می کردم.

کاپلان گفت که به عنوان یک معلم، او توسط همکاران مورد بررسی قرار گرفت.

او گفت: «این بچه ها هیچ وقت نگفتند وای، تو خیلی قد بلندی. “این معلمان و کارکنان دیگر بودند که نظر می دادند: “تو خیلی بزرگ هستی که نمی توانی به مهدکودک آموزش بدهی.” چگونه می توانی روی صندلی های آنها پایین بیایی؟ این بسیار دردناک و آزاردهنده است که کسی می تواند به سراغ شما بیاید و فقط در مورد قد شما نظر دهد.”

اگر هیچ چیز دیگری نباشد، او می تواند با خواهر کوچکترش، آنیتا کاپلان، 49 ساله، که 6-5 ساله است و محرک های خاصی را در زندگی خود توصیف می کند، مانند زمانی که وارد یک دستشویی عمومی می شود، همدردی کند.

آنیتا کاپلان گفت: “زنان در دید پیرامونی خود، شما را خواهند دید و برای کسری از ثانیه به شما نگاه خواهند کرد.” “و شما دقیقا می دانید که آنها به چه چیزی فکر می کنند: چرا این مرد اینجاست؟”

نانسی کاپلان گفت تنها زمانی که احساس کرد کاملا به عنوان یک زن دیده می شود زمانی بود که باردار بود.

آنیتا کاپلان، بر خلاف خواهر بزرگترش، توسط پدرش، آلن، یک اپتومتریست 6-7 که پتانسیل او را حس می کرد، به گرداب بسکتبال کشیده شد. او در بازی‌های خود در خانه‌های خانوادگی کار می‌کرد، جایی که به دنبال جبران کمبود مهارتش بود – او گفت: “من ورزشکار نیستم، حتی کمی هم” – از طریق اراده محض. احساس او نسبت به بازی همراه با شهرت او افزایش یافت.

کاپلان گفت: «آنها من را کامیون صدا کردند. “و من باید در اطراف مردان قد بلند باشم. من یک انگیزه پنهان داشتم.»

او در استنفورد فرود آمد، جایی که یک مرکز تزئین شده بود، سپس چند فصل به صورت حرفه ای بازی کرد. او اکنون به عنوان مادر سه پسر نوجوان (که دو تای آنها قدشان بیش از 6 فوت است)، احساسات متفاوتی درباره قد خود دارد. او گفت که او عاشق بازی بسکتبال بود، اما او همچنین تجربه زیسته ای دارد که همیشه برجسته است و هرگز نمی تواند پنهان شود. او گفت که مردم همیشه به او نزدیک می شوند تا از او بپرسند که آیا او حلقه بازی می کند یا خیر. به آنها می گوید نه.

استیو دکستر، 67 ساله، آنقدر از سوالات در مورد بسکتبال خسته شده است که اکنون به غریبه های کنجکاو می گوید که زمانی چوب سخت را برای دانشگاه اوکلاهاما تزئین کرده است. پیچش این است که دکستر، که 6-7 است، هرگز بسکتبال بازی نکرد.

دکستر که در لاگونا بیچ، کالیفرنیا زندگی می کند، گفت: «ورزشکاران جمعیت من نبودند. “من یه جورایی ادم بود.”

این روزها، دکستر به عنوان یک سرمایه گذار و نویسنده املاک و مستغلات، قد فیزیکی خود را یک دارایی می داند و به تحقیقاتی اشاره می کند که افراد قد بلند را «معتمدتر و معتبرتر» می دانند.

راسموسن، که با 7-2 قد بلندترین عضو Tall Clubs International است، به یاد می آورد که سال ها پیش در یک گردهمایی سیاسی در میلواکی به دوستان خود پیوست. پس از آن، ماموران سرویس مخفی به او مراجعه کردند و علاقه او را به انجام نظارت ارزیابی کردند. این یک تغییر سرعت نسبت به سوالات معمول بود.

راسموسن می‌گوید: «فکر می‌کنم آن‌ها فکر می‌کردند که اگر بتوانم مثل شلپ‌ها لباس بپوشم، هیچ‌کس به من شک نمی‌کرد. اما من هرگز پیگیری نکردم.

راسموسن در دوران بازنشستگی همچنان فعال بوده است. او شنا می کند، دوچرخه سواری می کند و ویولن و ویولا را در قالب کوارتت و ارکستر می نوازد.

در تمرینات، او روی یک چهارپایه بلند در ردیف عقب می نشیند، جایی که می تواند از بودن در چیزی بزرگتر از خودش لذت ببرد.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما