با توجه سرمایه گذاران به نشست بعدی فدرال رزرو، سهام ایالات متحده کاهش می یابد

سهام ایالات متحده روز پنجشنبه کاهش یافت و سرمایه گذاران به این فکر می کنند که چگونه گزارش تورم این هفته احتمالاً مسیر فدرال رزرو برای ادامه افزایش شدید نرخ های بهره را تثبیت می کند.

سه شاخص اصلی در معاملات باز کاهش یافتند، در اواسط صبح برای مدت کوتاهی افزایش یافتند و سپس در معاملات نامنظم دوباره افت کردند. S&P 500 44.66 واحد یا 1.1 درصد سقوط کرد و به 3901.35 رسید، پس از آن که داده ها نشان داد یک اقتصاد قوی وجود دارد که می تواند فدرال رزرو را تشویق کند تا نرخ بهره را با سرعت بالا ادامه دهد.

Nasdaq Composite متمرکز بر فناوری 167.32 واحد یا 1.4 درصد کاهش یافت و به 11552.36 رسید. میانگین صنعتی داوجونز با 173.27 واحد یا 0.6 درصد کاهش به 30961.82 واحد رسید.

بازارهای جهانی مختلط بود. Stoxx Europe 600 0.7% از دست داد. شاخص Nikkei 225 ژاپن 0.2 درصد افزایش یافت.

نعیم اسلم، تحلیلگر آوا ترید، گفت که بازار از هم اکنون تا جلسه هفته آینده فدرال رزرو متلاطم خواهد بود. داده‌های اقتصادی مختلط و تورم سرسختانه کار فدرال رزرو را سخت‌تر می‌کند، اگرچه او گفت که صحبت در مورد افزایش کامل نرخ بهره احتمالاً بیش از حد است. اما افزایش 0.75 درصدی دیگر محتمل است که باعث ناراحتی بازار شده است.

پس از افت روز سه‌شنبه، زمانی که وزارت کار گزارش داد که تورم در ماه آگوست سرسختانه باقی مانده است، سهام‌ها در روز چهارشنبه تثبیت شدند. این داده ها بسیاری از سرمایه گذاران را که امیدوار بودند کاهش فشارهای زنجیره تامین و کاهش قیمت کالاها به بانک مرکزی کمک کند تا در ماه های آینده تلاش های خود برای مهار تورم را کاهش دهد، تکان داد. S&P 500 در روز سه شنبه بدترین روز خود را از سال 2020 تجربه کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت: بانک مرکزی باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد تا زمانی که مطمئن شود تورم تحت کنترل است. او در سمپوزیوم سالانه فدرال رزرو کانزاس سیتی در وایومینگ سخنرانی کرد. عکس: جیم اورکوهارت/ رویترز

ادوارد پارک، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در بروکس مک‌دونالد، می‌گوید: «به نظر می‌رسد که بانک‌های مرکزی قطعاً از نظر دستور کاهش تورم، دین دارند و بعید است که آن را به سمت تثبیت رشد اقتصادی سوق دهند..

با این وجود، آقای پارک گفت که انتظار دارد سهام در هفته های آینده افزایش یابد. او گفت که سرمایه گذاران در حال حاضر برای افزایش 0.75 واحدی به نرخ اصلی فدرال رزرو در این ماه آماده شده اند. او افزود، آنها مایلند در صورت کاهش تورم، از افزایش نرخی که احتمالاً پس از داده‌های منتشر شده در ماه اکتبر باشد، غافل نشوند.

انتظارات فدرال رزرو مبنی بر اینکه فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، قیمت اوراق قرضه دولتی را کاهش داده و بازدهی را افزایش داده است. بازدهی خزانه داری ده ساله در روز پنجشنبه از 3.411 درصد در روز چهارشنبه به 3.458 درصد افزایش یافت. بازدهی از اوایل آگوست به دلیل انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ ها در حال افزایش بوده است و از اواسط ژوئن که 3.482 درصد بود، دور از انتظار نیست.

طبق گزارش CME Group، معامله در معاملات آتی با نرخ بهره به احتمال 74 درصدی دلالت دارد که فدرال رزرو در نشست هفته آینده خود، نرخ ها را سه چهارم درصد افزایش دهد. قیمت گذاری در بازار احتمال 26 درصدی را نشان می دهد که فدرال رزرو هدف نرخ خود را یک امتیاز کامل افزایش دهد.

قراردادهای آتی نرخ بهره نشان می دهد که فدرال رزرو احتمالاً هفته آینده نرخ ها را 0.75 درصد افزایش خواهد داد.


عکس:

جاناتان ارنست/رویترز

وزارت بازرگانی روز پنجشنبه اعلام کرد در بخش اقتصادی، خرده فروشی در ماه اوت 0.3 درصد افزایش یافت که نشان دهنده انعطاف پذیری مصرف کنندگان آمریکایی در برابر تورم بالا است. درخواست‌های ایالات متحده برای دریافت مزایای بیکاری برای پنجمین هفته متوالی کاهش یافت زیرا کارفرمایان در بازار کار دائماً فشرده کارگران خود را حفظ کردند.

گزارش جداگانه‌ای در مورد تولید صنعتی افت جزئی را ثبت کرد و 0.2 درصد نسبت به ژوئیه کاهش یافت و نشان داد که کارخانه‌های آمریکایی مقداری بخار را از دست دادند.

در اخبار شرکت‌ها، پس از اینکه این شرکت با خرید شرکت نرم‌افزار همکاری Figma به مبلغ 20 میلیارد دلار، در بزرگترین خرید غول فناوری، موافقت کرد، سهام Adobe 62.39 دلار یا 17 درصد کاهش یافت و به 309.13 دلار رسید.

حتی پس از اینکه کاخ سفید اعلام کرد توافقی آزمایشی برای جلوگیری از تعطیلی خطوط راه آهن به دست آمده است، سهام راه آهن کاهش یافت. سهام Union Pacific با 41 سنت یا 0.2 درصد افزایش به 218.36 دلار رسید. CSX 1.06 دلار یا 3.4 درصد کاهش یافت و به 30.17 دلار رسید.

در جای دیگر، NextEra Energy پس از اینکه اعلام کرد تقریباً 2 میلیارد دلار از سهام خود را افزایش می دهد، 2.87 دلار یا 3.2 درصد کاهش یافت و به 86.01 دلار رسید.

برای جو والاس در [email protected] و پل ویگنا در [email protected] بنویسید

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما