باید به خواسته های مردم پاسخ داده شود

فرارو- با درگذشت مرحوم مهسا امینی در یک هفته اخیر مردم مطالبات خود را در خصوص ادامه وضعیت و نحوه رسیدگی به پرونده مهسا امینی داشتند، برای رها شدن از این وضعیت و بازگشت به آرامش چه باید کرد؟

باید به داماوت مردون استبراد شود/ تعلیق تعربانی و عدلة در مرگ مهسا اميني.باید به خواسته های مردم پاسخ داده شود
حسين كاناني مقدمة در عرض العربية گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه مطالبات مردم انباشته شده است، گفت: با درگذشت مرحوم امینی این مطالبات غوغا به پا کرد، در این زمینه مردم خواهان شفافیت و عدالت هستند و در این زمینه دولت باید با مردم صادق باشد. مردم و در این زمینه مطالبات مردم باید مدیریت شود تا آرامش برای مردم ایجاد شود وگرنه عده ای از این فضا سوء استفاده کرده و مخاطب خود را دنبال می کنند.

وی افزود: در بحث حجاب و عفاف نیز معتقدم این قانون نیاز به اصلاح دارد، در بحث رفع حجاب فقط باید به ذکر زبانی اکتفا کرد، اگر این موضوع مطرح شود قطعاً این موضوع را خواهد داشت. اثر معکوس و موجب نارضایتی مردم می شود، لذا در این زمینه باید تدابیری اتخاذ شود تا فضا به سمت آرامش پیش برود و این فضای ملتهب از جامعه دور شود.

کنانی پیشاپیش اضافه کرد: بنابراین در این مشکلی که پیش آمده باید با شفافیت برخورد شود و با علل آن برخورد شود، از طرفی نباید به گونه ای عمل شود که از این کار سوء استفاده شود. دشمنان بر این اساس باید نهایت دقت را در این زمینه به خرج دهند.

وی با اشاره به اینکه من با نحوه صحبت فعلی با این اصل فعال سیاسی موافق نیستم، گفت: برخورد تند با موضوع حجاب به هیچ وجه نمی تواند مثمر ثمر باشد و ایشان به این گونه صحبت کردند و اسلام و جمهوری اسلامی مشمول حجاب می شود و عفاف نیاز به فرهنگ سازی دارد و باید این کار انجام شود و خواسته ها و خواسته های مردم نیز در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

باید به داماوت مردون استبراد شود/ تعلیق تعربانی و عدلة در مرگ مهسا اميني.مردم باید مطالبات خود را در فضایی مسالمت آمیز بیان کنند

نصیر ایمانی کارشناس مسائل سیاسی گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه مطالبات مردمی باید از اغتشاشات اخیر جدا شود، گفت: در حال حاضر در چند روز اخیر و پس از اعتراضات مردمی، عناصری از دشمن به صورت عملیاتی وارد میدان شده و به تخریب عمومی پرداختند. اموالی را متحمل شدند و به مسئولان اداری آسیب رساندند، آنها این کار را کردند، بدون شک این حرکت کار مردمی نبود که در روزهای اول اعتراض و مطالباتی در رابطه با فوت مرحوم آمین داشتند.

وی افزود: در این راستا اطلاع دارم که مردم باید خود را از اغتشاش گران جدا کنند و با آنها همکاری نکنند، در این زمینه نظر عمومی و انزجار خود را نسبت به تخریب اموال عمومی اعلام کردند که باید به صورت مسالمت آمیز بیان شود. در این زمینه دولت نیز باید این امکان را فراهم کند که مردم بتوانند مطالبات خود را در فضایی آرام و بدون استرس بیان کنند.

ایمانی در پاسخ به این سوال که آیا موافق ادامه روند فعلی است یا اینکه قانون حجاب و عفاف نیاز به تغییر دارد، گفت: با توجه به فضای احساسی که در حال حاضر در کشور وجود دارد، این موضوع به وجود آمده و برخی از هجمه هایی که در این زمینه مطرح شده است، معتقدم فعلاً نباید در این مورد صحبت کرد و باید این موضوع را به شرایط آرام موکول کرد.

این فعال سیاسی افزود: اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که نهادهای مختلف در رابطه با قانون حجاب و عفاف به وظایف خود عمل نمی کنند و به نوعی 25 نهادی که در این زمینه کوتاهی می کنند، مجازات می شوند. در حالی که نیروی اداری در انتهای زنجیره این دستگاه ها قرار دارند، در این راستا معمولا دستگاه های اجرایی به دنبال راحت ترین راه هستند و کار را به درستی و به درستی انجام نمی دهند.

ایمانی بیان کرد: حذف و تماس فیزیکی ساده ترین راه است، در خانواده ها معمولاً در هنگام بروز مشکل بحث و جدل ایجاد می شود، ضمن اینکه مسئولان مسئول باید راه تعامل با مردم در زمینه اجرای قانون عفاف و حجاب را در پیش بگیرند. برای فرهنگ سازی مناسب و صحیح است که در این زمینه در جامعه شکل بگیرد.

باید به داماوت مردون استبراد شود/ تعلیق تعربانی و عدلة در مرگ مهسا اميني.برخی از مسئولان قوانین را به خوبی اجرا نکردند
امیررضا و واعظ آشتیانی از اصول سیاسی فعال هستند گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه در حوادث اخیر اگر همه قانون را رعایت می کردند مشکلی پیش نمی آمد، گفت: با توجه به اینکه در سطح جامعه و برخی از مسئولان، عده ای می خواهند فراتر از قانون عمل کنند، بر همین اساس مشکلاتی به وجود می آید. ، رعایت قانون و رعایت سایر حقوق، مقدمه یک زندگی عادی در یک جامعه است.

وی افزود: باید گفت قانون بد بهتر از بی قانونی و هیچ است پس در پایان سخنان باید به قانون احترام گذاشت تا عده ای خود را بالاتر از قانون بدانند. سنگ به سنگ نمی ایستند، در این زمینه یک بار وقتی در ایران بود از او پرسیدند چرا در ایران حجاب داری اما در خارج از ایران حجاب نداری و او پاسخ داد که این من این کار را برای احترام به قوانین دوران جوانی خود انجام می دهم، پس می بینید که همه چیز با احترام به قانون تمام می شود، البته لازم به ذکر است که ما در حال حاضر کاری به پست های زنان نداریم و معنای این نقل قول نیز می باشد. موضوع احترام به قانون بود

واید آشتیانی ادامه داد: قانون معروف نیست و رهنمودهای قانون برگرفته از آن نیست تا عده ای از آن پیروی کنند و از آن چشم پوشی کنند، در حال حاضر قوانینی وجود دارد که با اصطلاح مردود است اما عده‌ای هم می‌خواهند آنها را نادیده بگیرند.» قانون حجاب و عفاف باید مانند سایر قوانین رد شود، به دلیل علاقه برخی افراد، باید قوانین جاری در کیشور کنار گذاشته شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر برخی قوانین به درستی از سوی مسئولان در کشور اجرا می شد، امروز این اصل فعال سیاسی در کشور با این مشکلات مواجه نمی شد، گفت: در حال حاضر دو مشکل وجود دارد، اول اینکه قوانین رعایت نمی شود و همیشه همچنین مجریان قانون قوانین را به درستی اجرا نمی کنند، اگر این دو مورد حل شود، وضعیت به این شکل نخواهد بود، همانطور که مثال فوق در زمینه احترام به قانون، امروزه مردان آن را مطالبه می کنند، به طوری که قانون مهریه در کشور اجرا نمی شود و به نوعی رد می شود.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما