بانکداری غیرمجاز: بانک ملی و اعتماد

به دفتر کنترل کننده ارز (OCC) اطلاع داده شده است که یک نهاد با استفاده از نام بانک ملی و تراست و گزارش می دهد که در خیابان 255 کالیفرنیا شماره 9، سانفرانسیسکو، کالیفرنیا واقع شده است، خود را به عنوان یک بانک ملی به اشتباه معرفی می کند. . بانک ملی و تراست یک موسسه مالی است که خدمات بانکداری تجاری را ارائه می دهد. این نهاد یک بانک دارای مجوز یا دارای مجوز نیست.

مصرف کنندگان گزارش داده اند که تماس های تلفنی دریافت کرده اند که ادعا می کنند افراد برنده جوایز قرعه کشی شده اند. برای دریافت جایزه، به قربانیان احتمالی اطلاع داده می شود که ابتدا باید هزینه ای هنگفت دلاری پرداخت شود. مدت کوتاهی پس از دریافت اعلان جایزه، قربانیان احتمالی تماس‌های تلفنی ناخواسته‌ای را از فردی با استفاده از نام تام سایر دریافت کرده‌اند و ادعا می‌کنند که یکی از افسران بانک ملی و تراست است. آقای. ساویر ادعا می کند که می خواهد به افراد در تامین منابع مالی برای پرداخت این هزینه مورد نیاز کمک کند.

دامنه های مورد استفاده این نهاد ساختگی هستند [nationalbankandtrust.com] سوگند [bknationalus.com]. مصرف کنندگانی که مکاتبات ایمیلی را از هر یک از این دامنه ها دریافت می کنند، باید پیام ها را ساختگی بدانند و نباید پاسخ دهند. شماره تلفن های مرتبط با این نهاد عبارتند از: (415) 363-0161 و 1 (877) 975-8147.

OCC توصیه می کند که مصرف کنندگان قربانی این کلاهبرداری شکایت خود را در صورت لزوم به آژانس های زیر ارسال کنند:

  • OCC: از طریق ایمیل به آدرس [email protected]؛ از طریق فکس به (571) 293-4925; یا با بخش نظارت ویژه به شماره 649-6450 (202) تماس بگیرید.
  • وزارت خزانه داری ایالات متحده، دفتر بازرس کل (OIG): از طریق تلفن (800) 359-3898 یا با مراجعه به وب سایت OIG.
  • کمیسیون تجارت فدرال (FTC): از طریق تلفن در (877) FTC-HELP یا برای ثبت شکایت الکترونیکی، از طریق وب سایت FTC.
  • لیگ ملی مصرف کنندگان (NCL): از طریق تلفن (202) 835-3323 یا از طریق ایمیل. برای ثبت شکایت کلاهبرداری، به وب سایت کلاهبرداری NCL مراجعه کنید.
  • Better Business Bureau (BBB): سیستم BBB به بازارهای سراسر کانادا، پورتوریکو و ایالات متحده خدمت می کند و رهبر بازار در ارتقاء اعتماد بین مشاغل و مصرف کنندگان است. این وب‌سایت اطلاعات تماس برای BBB‌های محلی، گزارش‌های عینی در مورد بیش از ۲ میلیون کسب‌وکار، هشدارهای کلاهبرداری مصرف‌کننده، و نکاتی در مورد موضوعات متنوعی را ارائه می‌دهد که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا کسب‌وکارهای قابل اعتماد را پیدا کنند و تصمیمات خرید عاقلانه بگیرند.
  • مرکز شکایات جرایم اینترنتی اداره فدرال تحقیقات (برای گزارش کلاهبرداری هایی که ممکن است از طریق اینترنت منشا گرفته باشند).
  • در صورت دریافت مکاتبات از طریق خدمات پستی ایالات متحده، با خدمات بازرسی پستی ایالات متحده از طریق تلفن (888) 877-7644 تماس بگیرید. از طریق پست در سرویس بازرسی پستی ایالات متحده، دفتر بازرس کل، گروه پشتیبانی عملیات، 222 S. Riverside Plaza, Suite 1250, Chicago, IL 60606-6100; یا از طریق فرم شکایت آنلاین.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر کلاهبرداری های مالی، لطفاً از صفحه منابع تقلب OCC بازدید کنید، که همچنین می توانید با مراجعه به OCC.gov آن را پیدا کنید.

مونیکا A. Freas
مدیر اجرایی

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما