اینترنت در سال 2022 از عهده چه چیزی بر نمی آید؟ آپستروف ها

Sybren Stüvel یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار مستقر در آمستردام با نامی نسبتاً غیرمعمول و یک مشکل به‌طور شگفت‌آور رایج است.

همانطور که او وظایف زندگی روزمره را انجام می دهد، رایانه ها از پذیرش نام او به عنوان معتبر یا به طور کامل آن را مخدوش می کنند. یک ارائه‌دهنده کارت اعتباری نام او را رد کرد، یک هتل در ونکوور با ضربه‌هایی به محل رزروش برخورد کرد – در حالی که او از یک سفر 9 ساعته با هواپیما در آنجا ایستاده بود – و یک شرکت هواپیمایی به او اجازه ورود به پرواز را نداد. او گفت: “می توانید سطح استرس من را تصور کنید.”

نامه “نامعتبر”

او هنگام خرید بیمه گفت: از من خواستند تا تأیید کنم که نام خانوادگی من واقعاً استوول است.

در دهه چهارم اینترنت، بیشتر همه چیز به صورت آنلاین انجام می شود. با این حال، برخی از نام‌ها هنوز هم ماشین‌های بیخ و بن هستند. رایانه‌ها می‌توانند گری کاسپاروف را در شطرنج شکست دهند، اما برخی از سیستم‌ها به سراغ نام‌هایی می‌افتند که حاوی آپستروف، اعداد، خط فاصله یا حروفی هستند که معمولاً در متون انگلیسی استفاده نمی‌شوند.

ممکن است نام‌ها برای فناوری منسوخ شده خیلی طولانی یا خیلی کوتاه باشند یا – مانند Mr. مورد Stüvel- دارای یک umlaut، آن دو نقطه دو نقطه بر روی مصوت برای نشان دادن یک بیان متفاوت.

در مورد پرواز، او با شرکت هواپیمایی تماس گرفت، که متوجه شد چه اتفاقی افتاده است: یک سیستم او را به عنوان “Stuvel” – نامی که وب سایت او را مجبور به رزرو با آن کرده بود – درج کرده بود – در حالی که سیستم دیگری او را به عنوان “Stuvel” ثبت کرده بود. املای قسمت قابل خواندن توسط ماشین گذرنامه اش. در این بخش که معمولاً در پایین صفحه شناسنامه پاسپورت قرار دارد، آپستروف ها حذف می شوند، خط فاصله به صورت «

Sybren Stüvel که با نقشه‌ای که یکی از اجدادش در سفری به ونکوور، بریتیش کلمبیا تهیه کرده بود، نشان داد که رایانه‌ها اغلب نام او را به دلیل umlaut رد می‌کنند.


عکس:

سیبرن استوول

در پایان آقای استوول پرواز خود را به عنوان آقای. استوول – هویت دوم جدید و ناخواسته او.

میروسلاو شیدیوی، مهندس نرم‌افزار مستقر در وین و مدیر حساب کاربری توییتر می‌گوید: «من حداقل پنج بار در هفته یک شکایت را بازتوییت می‌کنم.نام شما نامعتبر است

او پس از اینکه شرکت‌هایی در آلمان، جایی که قبلاً در آن زندگی می‌کرد، به معنای واقعی کلمه نام بدی برای او گذاشتند، به این موضوع گرایش پیدا کرد: آن‌ها تمایل داشتند «Š» ​​و «ý» نام خانوادگی او Šedivý را گم کنند. او یک بار ایمیلی به خطاب به “میروسلاو ادیو” را ردیابی کرد.

او گفت: «پستچی هرگز آن را در صندوق پست من نینداخت. او نمی توانست نام ها را مطابقت دهد.

رایانه ها اغلب نام لتا شین را به هم می ریزند. در اینجا، نام مخدوش او روی یک کیسه بیرون‌بر، کپی شده از یک سفارش آنلاین است.


عکس:

لتا چین

این حساب یک فید از داستان‌های جنگی مشابه را مدیریت می‌کند.

کاربری به نام لی دآندریا لی در توییتی به والت دیزنی نوشت: «هی دیزنی، بیایید یک لحظه در مورد نام ها چت کنیم. چو.

اخیراً، گفت که شرکت بارها نام او را رد کرده است، زمانی که او سعی کرد کارت رزرو جادویی خود را برای پارک موضوعی دیزنی لند خود تمدید کند. “چه چیزی می دهد؟”

خانم. D’Andrea-Lee و همسرش Chris Lee بازدیدکنندگان مکرر دیزنی و طرفداران سرسخت هستند که در مسابقه “Mousequerade” در نمایشگاه رسمی باشگاه هواداران دیزنی در سال 2022 برنده بهترین نمایش برای cosplay خود شدند.

این بازیگر و سازنده لباس اهل لس آنجلس گفت: بنابراین وقتی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های رسانه‌ای در جهان او را با عنوان «LEAH DANDREALEE»، «Leah D&andrea» خطاب می‌کنند، یا همان‌طور که کلید جادویی او از طریق نامه ارسال شده است، ناراحت‌کننده است. “دارنده کلید جادویی” عمومی. (گذرنامه شوهرش به نام او رسید.) دیزنی به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در میان ناامید شده‌ها، برخی از مشتریان ایرلندی شرکت ملی Aer Lingus وجود دارند که از قضا اسامی مانند “O’Neill” و “O’Brien” را نمی پذیرد. هنگام رزرو

یک سخنگوی شرکت هواپیمایی گفت: سیستم رزرو Aer Lingus به نام Astral نزدیک به 60 سال قدمت دارد و به شخصیت های خاصی توجه نمی کند.

وی گفت: «ما محدودیت‌های سیستم را در زمینه پذیرش کاراکترهای خاص تشخیص می‌دهیم و بابت هر گونه ناراحتی از مشتریان عذرخواهی می‌کنیم. “به عنوان بخشی از توسعه سیستم های آینده، ما اجرای گام های معقول را برای رسیدگی به این موضوع در نظر خواهیم گرفت.”

Aer Lingus گفت که سیستم رزرو آن کاراکترهای خاصی مانند آپستروف در نامی مانند O’Brien را نمی پذیرد.


عکس:

کلوداگ کیلکاین/رویترز

به گفته آقای دکتر، شرکت‌ها دیگر دلیلی فنی برای رد کردن نام‌ها در فرم‌های وب ندارند. Šedivý. نرم افزار امروزی می تواند اکثر کاراکترهای تقریباً از هر زبانی را از طریق UTF-8 مدیریت کند، یک روش رمزگذاری که توسط گروه استانداردهای متن آنلاین جهانی Unicode، Mr. شیدیوی گفت. او افزود که کنسرسیوم وب جهانی، که استانداردهای بین المللی را برای وب ایجاد می کند، در مورد ساختاربندی فرم ها برای گویش های مختلف راهنمایی می کند.

برخی از شرکت‌ها نام‌ها را به هم می‌زنند زیرا هنوز از یک سیستم قدیمی به نام ASCII یا کد استاندارد آمریکایی برای تبادل اطلاعات استفاده می‌کنند که می‌تواند تعداد بسیار کمتری از کاراکترها را نسبت به UTF-8 رمزگذاری کند. ادیسون فیلیپس، رئیس کارگروه بین المللی سازی در کنسرسیوم وب، گفت که طراحان وب منبع دیگری برای این مشکل هستند.

طراحان معمولاً فرم‌های وب را با شرایط ضمنی خاصی می‌سازند (نام‌ها باید شامل سه یا بیشتر کاراکتر باشند، به عنوان مثال، بیش از 10 کاراکتر نباشد) تا از ورود هرزنامه‌ها یا اطلاعات نادرست به پایگاه داده جلوگیری کنند. اما طراحان فراموش می کنند که برخی از نام ها این الزامات را برآورده نمی کنند. فیلیپس گفت.

او گفت: «این تمایل وجود دارد که چنان در فرهنگ خود غوطه ور شوید که نسبت به دامنه واقعی تنوع در فرهنگ های دیگر در جهان کور شوید.

Noëmi Aepli گفت که سیستم‌ها با دو نقطه – که dieresis نامیده می‌شود، که شبیه یک umlaut است اما عملکرد متفاوتی دارد – بالای “e” در نام او مبارزه می‌کنند. دکتری دانشجوی دانشگاه زوریخ در سوئیس، او در میان پایگاه‌های اطلاعاتی مختلف با نام‌های Noëmi، No??mi و Noë«mi» شناخته می‌شود.

ماه گذشته، او برای یک دوره شش ماهه به عنوان محقق دانشجوی مهمان در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، به کالیفرنیا سفر کرد. اسم کارت شناسایی جدیدش؟ “نه؟”

شناسنامه دانشگاه نومی ائپلی نام کوچک او را مخدوش کرد.


عکس:

نومی ائپلی

اشلی جین اوکانل، مدیر رسانه های اجتماعی مستقر در بدفوردشایر، انگلستان، گفت که فرم های وب نیز نام او را ندارند.

او گفت: “من اشلی و جین را دارم – املای اسکاتلندی هر دو با خط فاصله – و سپس اوکانل را با یک آپستروف نیز در آنجا قرار داده ام.” پس از انکار، او گاهی اوقات نام مستعار خود، AJ را امتحان می کند. ممکن است به دلیل کوتاه بودن آن وتو شود.

خانم “اگر چیزی که برای آن ثبت نام می کنم مهم است، گلوله را گاز می گیرم، شکایت می کنم … و نامم را تغییر می دهم.” اوکانل گفت. اما اگر موردی مانند یک فروشگاه آنلاین باشد، اگر آنها نتوانند نام من را بپذیرند، از آن شرکت استفاده نخواهم کرد.”

پدر و مادر لتا شین در مدرسه ابتدایی شروع به نوشتن نام او “چیان” کردند زیرا پزشکان هرگز نتوانستند سوابق پزشکی او را پیدا کنند.

دکتر. Ch’ien، دانشیار تاریخ هنر و چینی تبار، هنگام گرفتن مدرک دکترای خود، علامت نگارشی را بازیابی کرد.

او گفت: «از زندگی بدون آپستروف احساس ناراحتی می کردم. “مثل اینکه من از طریق سیستم های کامپیوتری به نوعی پاکسازی قومیتی یا یکسان سازی اجباری تن دادم.”

دکتر. Ch’ien در مرکز گتی در لس آنجلس. پدر و مادرش در دبستان برای سهولت کار، آپستروف را به نام او انداختند.


عکس:

رید جانسون

با این حال، برخی از وب‌سایت‌ها با آپستروف مخالفت می‌کنند و پیام‌های خطای «نامعتبر» را منتشر می‌کنند. او فهرستی برای ردیابی روش‌های مختلف املای نامش در حساب‌های مختلف خود دارد.

برخی از شرکت ها می گویند که برای جلوگیری از چنین دردسرهایی در حال ایجاد تغییرات هستند. فدرال اکسپرس شرکت

گفت انتظار دارد کاراکترهای بیشتری را به فرم های آنلاین خود اضافه کند.

سخنگوی Intuit،

مادر TurboTax و QuickBooks گفت که این شرکت می‌داند که برخی از کاراکترها در زمینه‌های آنلاین آن پذیرفته نمی‌شوند و در تلاش برای رفع مشکل است. این شرکت در اوایل سال جاری پیام خطای خود را به‌روزرسانی کرد تا دیگر به نام‌های دارای کاراکتر به عنوان «نامعتبر» اشاره نکند. حالا نوشته «کاراکترهای خاص مجاز نیستند».

آلبا ویلامیل، محقق تجربه کاربری و شریک شرکت مشاوره HmntyCntrd، گفت: چنین ترفندهایی ممکن است باعث ایجاد اراده خوب شود. او گفت: “پیام خطا باید فرصتی باشد تا به کاربر خود بگوییم که شما به عنوان محصول، خراب کرده اید، نه آنها.”

بنویسید کیتی دیتون در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما