اگر افت بازار ذره ای از پس انداز دانشگاه شما را گرفت چه باید کرد؟

برخی از طرح ها گزینه های پس انداز بانکی بیمه شده فدرال را ارائه می دهند، خانم. بیار گفت.

جف بروکس، که برای یک شرکت انتشاراتی خانوادگی در سیاتل کار می‌کند، گفت وقتی متوجه شد که حساب‌های فرزندانش از طریق طرح my529 یوتا حدود 19000 دلار مجموعاً در نیمه اول سال از دست داده بود، شوکه شد. یکی از بچه ها در کالج است و دومی دانش آموز دبیرستان است. او گفت که او تمام هزینه‌های آینده دانشگاه را در اسرع وقت پرداخت کرد و باقی مانده‌ها را به یک صندوق با ارزش ثابت در 529 منتقل کرد.

او گفت: «می‌خواستم جلوی خونریزی را بگیرم.

این طرح که رتبه برتر مورنینگ استار را به خود اختصاص داده است، تاکنون “محکم” بوده است. بروکس گفت. اما او هشدار داد که پرتفولیوهای مبتنی بر سن نباید به عنوان گزینه “تنظیم آن و فراموش کردن” در نظر گرفته شوند.

براد لدویت، یک برنامه‌ریز مالی معتبر در مورگان هیل، کالیفرنیا، پیشنهاد کرد که خانواده‌های دارای دانش‌آموز در کالج ممکن است در نظر بگیرند مبلغی معادل چندین پرداخت شهریه را به گزینه‌ای کم‌خطر در طرح 529، مانند صندوق بازار پول یا بازار پول منتقل کنند. حتی گواهی سپرده

آقای. لدویت، پدر چهار فرزند، از جمله دوقلوهایی که در دبیرستان تحصیل می‌کنند، گفت که از ژانویه 1 میلیون دلار در طرح 529 به دست آورده است. 1، اما تعادل تا ژوئیه به حدود 23 درصد کاهش یافته بود. (او یک گزینه سرمایه گذاری تهاجمی تر با قرار گرفتن در معرض سهام بیشتر را به جای یک سبد مبتنی بر قدیمی انتخاب کرد.)

وی با بیان اینکه تحمل ریسک بالایی دارد، گفت: این یک چشم باز کننده بود.

او گفت که مطمئن است که بازار دوباره بهبود خواهد یافت. با این حال، او 100000 دلار را به یک گزینه محافظه کارتر در طرح 529 منتقل کرده است.

با وجود چرخش های فعلی بازار، آقای. لدویت گفت، افرادی که فرزندانشان به تازگی دبیرستان را شروع کرده‌اند باید در یک سبد رشد سرمایه‌گذاری کنند: او گفت: «بسیار چیزها در پنج سال ممکن است اتفاق بیفتد. او گفت و افرادی که فرزندان بسیار کوچک دارند، باید بیشتر به 529 خود کمک کنند، زیرا زمانی که قیمت ها به طور کلی پایین تر باشد، سرمایه گذاری خواهند کرد.

دفاتر کمک مالی کالج از آشفتگی بازار فعلی آگاه هستند، بنابراین ممکن است ارزش آن را داشته باشد که با دفتر خود تماس بگیرید تا ببینید آیا کمک بیشتری در دسترس است یا خیر. خانم گفت: “شما هرگز نمی دانید مگر اینکه بپرسید.” عصاف وفاداری.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما