اوکراین: سازمان ملل و شرکا به بیش از 150,000 نفر در منطقه خارکف کمک می کنند |

دنیس براون، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد برای اوکراین، روز دوشنبه در خارکف بود و کارگران مرتبط، تنها چند روز پس از عقب‌نشینی نیروهای روسی در پی ضدحمله غافلگیرکننده اوکراین برای تامین امنیت منطقه، تحویل دادن به هزاران نیازمند را آغاز کردند. دومین شهر بزرگ کشور

خارکف در شمال شرقی اوکراین و تنها چند مایلی از مرز روسیه واقع شده است. مقامات اوکراینی اعلام کردند که حدود 6000 کیلومتر مربع از خاک روسیه را در جریان تهاجم متقابل خود در سپتامبر بازپس گرفتند.

غذا برای بیش از 73000

در بیانیه ای که سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) روز دوشنبه منتشر کرد، آمده است: «در 10 روز گذشته، کارگران مرتبط برای بیش از 73000 نفر، نزدیک به نیمی از مردم ساکن در این مناطق، غذا توزیع کردند که تا مدت کوتاهی پیش، از دسترس ما خارج بودند.»

ساویانو آبرو از OCHA ادامه داد: «همکاران ما همچنین بسته‌های بهداشتی را به حدود 12000 نفر و همچنین دستگاه‌های آشپزخانه، لامپ‌های خورشیدی، پتو و سایر اقلام حیاتی خانگی را به حدود 15000 نفر تحویل داده‌اند.

لوازم پزشکی

مراکز بهداشتی درمانی به اندازه کافی دارو، کیت های جراحی و کیت های بهداشتی اورژانسی برای درمان 10000 بیمار در هفته های آینده فراهم شده است.

هماهنگ کننده امور بشردوستانه خانم براون با کارگران و سازمان های محلی و داوطلبان ملاقات کرد و خاطرنشان کرد که “وضعیت انسانی وخیم” در سراسر منطقه وجود دارد.

او از برخی از شهرهایی که از اواسط سپتامبر دوباره تحت کنترل دولت قرار گرفته‌اند بازدید کرد و شاهد سطح تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی از جمله خانه‌ها، مدارس و بیمارستان‌ها بود.

گسترش تلاش های مرتبط

«جامعه بشردوستانه از نزدیک با مقامات ملی و محلی و همچنین با گروه‌های داوطلب همکاری می‌کند تا کمک‌ها را بیش‌تر گسترش دهد و به افرادی که وحشت هفت ماه جنگ را بدون دسترسی کافی به اقلام حیاتی تحمل کرده‌اند کمک کند». آبرو نتیجه گرفت.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما