اوکراین: حملات غیرنظامیان «باید فوراً پایان یابد»، سازمان ملل می‌گوید در حالی که جستجو برای بازماندگان دنیپرو ادامه دارد

استفانی ترمبلی، سخنگوی دستیار، در نشست منظم روز دوشنبه برای خبرنگاران در نیویورک گفت که آنتونیو گوترش حمله موشکی شامگاه شنبه را محکوم کرده و افزود که این “نمونه دیگری از نقض مشکوک قوانین جنگ” است.

نقض قوانین بین المللی

در بیانیه‌ای که بعداً در روز منتشر شد، سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد که «حمله به غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی، نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه است. آنها باید فوراً به پایان برسند.»

دفتر اوکراین در شاخه هماهنگی کمک سازمان ملل متحد، OCHA، حمله به ساختمان 9 طبقه در شهر مرکزی اوکراین را یکی از مرگبارترین حملات از زمان آغاز تهاجم گسترده روسیه در 24 فوریه سال گذشته توصیف کرد.

به گفته OCHA، در حالی که بسیاری از آنها هنوز شناسایی نشده اند، امدادگران همچنان در حال حفاری در میان آوارها به دنبال بازماندگان در روز دوشنبه بودند، در حالی که ده ها غیرنظامی دیگر در طول دوره آخر هفته در سراسر کشور کشته یا زخمی شدند.

دنیس براون، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه برای اوکراین، تلفات غیرنظامی غیرنظامی حمله روسیه را محکوم کرد و خواستار تحقیقات مؤثر در مورد جنایات جنگی مشکوک و پیگرد مناسب مظنونان شد.

1000 نفر اکنون بی خانمان هستند

به گفته همکاران بشردوستانه ما در زمین، بیش از 1000 نفر در نتیجه این حمله بی خانمان شده اند. ترمبلی.

او افزود که آژانس‌های سازمان ملل و سازمان‌های غیردولتی برای حمایت از خانواده‌ها به سرعت عمل کرده‌اند، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) و سایرین حمایت‌های روانی اجتماعی را به بازماندگان و همچنین لباس‌های زمستانی، پتو، بسته‌های بهداشتی و بهداشتی ارائه می‌کنند. سایر اقلام حیاتی خانگی

او گفت: “ما همچنین به خانواده ها کمک می کنیم تا به اقامتگاه های موقت در شهر نقل مکان کنند.”

سازمان بهداشت جهانی، WHO، دارو و سایر لوازم را نیز تامین می کند.

ساختمان صلیب سرخ ضربه خورد

خانم خانم گفت: در شهر جنوبی خرسون، ساختمان میزبان صلیب سرخ اوکراین در جریان گلوله باران روز یکشنبه در شهر مورد اصابت قرار گرفت. ترمبلی. اگرچه هیچ کس آسیب ندید، اما این سازمان تجهیزات حیاتی را از دست داد.

جویس مسویا، معاون رئیس امداد سازمان ملل متحد، روز دوشنبه در توییتی گفت که از حملات به غیرنظامیان در دنیپرو و ​​گلوله باران تأسیسات صلیب سرخ در خرسون “شوک و وحشت زده” شده است.

ام‌اس. براون در پیامی که دفترش در توییتر منتشر کرد، گفت: «مکانی که افراد آسیب دیده از جنگ بتوانند در آن تسکین پیدا کنند، هرگز نباید هدف قرار گیرد. افکار من با همکاران صلیب سرخ است.

ام‌اس. ترمبلی گفت که کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل می‌خواهد همه جنگجویان در همه جا بفهمند که «کارگران و امکانات بشردوستانه محافظت می‌شوند و باید تلاش‌های مداوم برای حفظ آنها انجام شود.

یک بیمارستان که تحت قوانین بین المللی بشردوستانه نیز محافظت می شود، در شهر مورد حمله قرار گرفت.

در همین حال، در کریو ری، در منطقه دنیپرو، مقامات محلی گزارش دادند که بیش از 50 خانه، سه مدرسه و دو مهدکودک در روز یکشنبه آسیب دیدند.

وضعیت “بحرانی” در شرق

خانم خانم گفت: “در شرق تر، وضعیت همچنان بحرانی است و تعداد زیادی غیرنظامی در دو طرف خط مقدم در مناطق دونتسک و لوهانسک کشته و زخمی شده اند.” ترمبلی.

در بخش‌هایی از دونتسک که در حال حاضر تحت کنترل روسیه است، ده‌ها خانه آسیب دیدند و به گفته مقامات مستقر در روسیه، دست‌کم دو مرکز بهداشتی و چندین آمبولانس نیز در جریان گلوله‌باران آخر هفته مورد اصابت قرار گرفتند.

دفتر یونیسف در اوکراین روز دوشنبه در توییتی اعلام کرد که 5000 کیت لباس زمستانی در منطقه دونتسک در “شهرهای تازه در دسترس” توزیع شده است.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما