اوکراین: بیش از 14000 تلفات تا به امروز، اما “تعداد واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است” |

ماتیلدا بوگنر در حال ارائه برخی از یافته های آخرین گزارش خود به خبرنگاران در ژنو، سوئیس بود.

این درگیری اکنون در هفتمین ماه خود است و تیم او تا به امروز 14059 تلفات غیرنظامی را تایید کرده است که 5767 نفر کشته و 8292 نفر زخمی شده اند.

همانطور که بارها گفته ایم، ما می دانیم که اعداد واقعی احتمالاً به طور قابل توجهی بالاتر هستند،او اضافه کرد.

شنیدن از قربانیان

خانم. بوگنر از شهر اودسا در جنوب اوکراین صحبت می کرد. ماموریت نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل از سال 2014 به دنبال آغاز درگیری در شرق بین نیروهای دولتی و جدایی طلبان در این کشور حضور دارد.

آخرین گزارش آن در 27 سپتامبر منتشر خواهد شد.

یافته‌های دیگر دست‌کم 416 قربانی تایید شده بازداشت‌های خودسرانه و ناپدید شدن اجباری را در سرزمین‌های تحت اشغال روسیه یا مناطق تحت کنترل روسیه نشان می‌دهد. 16 تن جسد پیدا کردند و 166 نفر آزاد شدند.

در همین حال، 51 دستگیری خودسرانه و 30 مورد دیگر که ممکن است ناپدید شدن اجباری باشد توسط نهادهای مجری قانون اوکراین انجام شده است.

وضعیت اسیران جنگی

این مأموریت همچنین طیف وسیعی از موارد نقض علیه اسیران جنگی را مستند کرده است. در حالی که به کارکنان اجازه دسترسی بلامانع به مکان‌های بازداشت و بازداشت در قلمرو تحت کنترل اوکراین داده شده است، روسیه دسترسی به اسیران جنگی را که در قلمرو خود یا در قلمرو تحت اشغال نگهداری می‌شوند، فراهم نکرده است.

این موضوع نگران‌کننده‌تر است زیرا ما مستند کرده‌ایم که اسیران جنگی در قدرت فدراسیون روسیه و توسط نیروهای مسلح فدراسیون روسیه یا توسط گروه‌های مسلح وابسته به آن تحت شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته‌اند و در برخی از مکان‌های بازداشت، فاقد هرگونه شکنجه هستند. غذا، آب، مراقبت‌های بهداشتی و بهداشت کافی.» بوگنر.

آنها همچنین از وضعیت بهداشتی وخیم در مستعمره کیفری در اولنیوکا، واقع در شرق، مطلع شده اند.

بسیاری از اسیران جنگی اوکراینی در آنجا از هپاتیت A، سل و سایر بیماری های عفونی رنج می برند. علاوه بر این، بسیاری از آنها اجازه تماس با بستگان خود را نداشته اند و خانواده های خود را از این حق که بدانند چه بر سر آنها آمده است سلب کرده اند.

درخواست به روسیه

وی افزود: «ما همچنین پیگیر موارد این بوده ایم چند اسیر جنگی باردار در مکان‌هایی که تحت کنترل نیروهای مسلح روسیه و گروه‌های مسلح وابسته است، بازداشت شدند. ما از فدراسیون روسیه به عنوان قدرت بازداشت کننده می خواهیم که آزادی فوری این زنان را در نظر بگیرید به دلایل بشردوستانه.» بوگنر.

این مأموریت همچنین مواردی از شکنجه و بدرفتاری با اسیران جنگی را در قلمروهای تحت کنترل دولت، معمولاً پس از دستگیری، در بازجویی های اولیه یا انتقال به اردوگاه های بازداشت، مستند کرده است.

«ماموریت ما توانسته است از یک اردوگاه اسرای جنگی اوکراینی بازدید کند. اما متذکر می شویم که اکثر اسیران جنگی همچنان در ندامتگاه نگهداری می شوند و این قانون را نقض می کند. اسیران جنگی نباید در سلولهای نزدیک بازداشت شوند

ماتیلدا بوگنر، رئیس مأموریت نظارت بر حقوق بشر در اوکراین (عکس فایل).

ماتیلدا بوگنر، رئیس مأموریت نظارت بر حقوق بشر در اوکراین (عکس فایل).

نگرانی های کریمه

خانم. بوگنر همچنین از “وخامت قابل توجه” اوضاع در کریمه تحت اشغال روسیه از سال 2014 خبر داد.

او محدودیت‌های اعمال آزادی‌های اساسی، شکنجه و بدرفتاری، ناپدید شدن اجباری و دستگیری‌های خودسرانه، و نقض حق محاکمه عادلانه، و همچنین عدم پاسخگویی در قبال این گونه نقض‌های حقوق بشر را ذکر کرد.

ماموریت نگران است که الگوهای نقض حقوق بشر در آنجا مستند شده است ممکن است تکرار شود در سرزمینی که به تازگی توسط روسیه اشغال شده است.

او گفت: «در کریمه، فدراسیون روسیه با اعمال قوانین مبهم و نامشخص، به سرکوب آزادی بیان ادامه می‌دهد و انتقاد واقعی یا درک شده از فدراسیون روسیه و نیروهای مسلح آن را مجازات می‌کند.

از ماه مارس، ما پیگرد قانونی 89 نفر را در کریمه به دلیل – و من نقل می کنم – “اقدامات عمومی با هدف بی اعتبار کردن نیروهای مسلح فدراسیون روسیه” مستند کرده ایم.

انتقام، دستگیری، ارعاب

در همین حال، معلمانی که از تایید آنچه روسیه “عملیات نظامی ویژه” خود در اوکراین نامیده است خودداری کرده اند، با آن روبرو می شوند. مقابله به مثل و تحریم. فعالان حقوق بشر به دلیل کارشان دستگیر و تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند و وکلای مدافع نیز مرعوب شده اند.

خانم خانم گفت: «ما دستگیری‌های خودسرانه و شکنجه افرادی را که در منطقه خرسون تحت اشغال روسیه دستگیر و به کریمه منتقل شده‌اند، مستند کرده‌ایم. بوگنر.

«علاوه بر این، مردانی که از خط مرزی اداری از سرزمین اصلی اوکراین به کریمه عبور می کنند، توسط سرویس امنیت فدرال روسیه در پست های بازرسی به اصطلاح تحت «فیلتراسیون» قرار گرفته اند. طبق گزارش‌های موثق دریافت شده توسط مأموریت ما، این امر آنها را در معرض خطر ناپدید شدن اجباری، دستگیری خودسرانه، شکنجه و بدرفتاری قرار می‌دهد.»

تعهد به گزارش

وی افزود که تاتارهای کریمه همچنان با ارعاب و آزار و اذیت، یورش پلیس و بازرسی خانه ها، و تحت تعقیب جرایم مربوط به تروریسم و ​​افراط گرایی در دادرسی هایی که “اغلب از استانداردهای حقوق بشر خارج می شوند” مواجه هستند.

علاوه بر این، بازداشت شدگان این گروه قومی همچنان برای گذراندن دوران محکومیت خود به مناطق دورافتاده فدراسیون روسیه اخراج می شوند.

خانم. بوگنر گفت که مأموریت ناظر حقوق بشر سازمان ملل به مستندسازی و گزارش حقایق روی زمین از جمله صدای قربانیان ادامه خواهد داد.

ما این را بخش مهمی از تلاش برای جلوگیری از تخلفات بیشتر و مسئول دانستن آن‌ها در قبال تخلفاتی می‌دانیم که قبلاً مرتکب شده‌اند.»

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما