انفجارهای شبانه در نزدیکی نیروگاه اتمی اوکراین “با آتش بازی می کنند!” – رئیس هسته ای سازمان ملل

رافائل ماریانو گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که انفجارهای عصر دیروز و بار دیگر صبح امروز بر «نیاز فوری به اقداماتی برای کمک به جلوگیری از حادثه هسته‌ای در آنجا» تأکید کرد.

همانطور که قبلاً بارها گفته ام، شما با آتش بازی می کنید!

گلوله باران مجدد

کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در محل گزارش دادند که در بمباران مجدد نزدیک و محل بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا بیش از دوازده صدای انفجار در مدت کوتاهی شنیده شد صبح به وقت محلی

تیم آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز توانسته بود برخی از انفجارها را از پنجره های خود مشاهده کند.

اخبار دیروز و امروز صبح تیم ما به شدت ناراحت کننده است“، گفت: آقای گروسی.

تیم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با استناد به اطلاعات ارائه شده توسط مدیریت نیروگاه گفت که آسیب‌هایی به برخی ساختمان‌ها، سیستم‌ها و تجهیزات در سایت وارد شده است، اما برای ایمنی و امنیت هسته‌ای حیاتی نیست.

وی افزود: انفجارهایی در محل این نیروگاه بزرگ هسته ای رخ داده است که کاملا غیرقابل قبول است. “هر کس پشت این کار است، باید فورا متوقف شود“.

بر اساس گزارش‌های خبری، مقامات انرژی هسته‌ای روسیه و اوکراین هر یک نیروهای طرف مقابل را مسئول این حملات می‌دانند که باعث ترس از یک حادثه هسته‌ای جدی شده است. تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر نشت تشعشعات در نیروگاه تحت اشغال روسیه گزارش نشده است.

منطقه عاری از سلاح هسته ای

کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی گفتند که تلفات جانی گزارش نشده است و آنها در تماس نزدیک با مدیریت سایت هستند.

در همین حال، در حالی که آنها به ارزیابی و انتقال به‌روزرسانی‌ها در مورد وضعیت ادامه می‌دهند، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تجدید درخواست فوری خود را مبنی بر اینکه هر دو طرف درگیری با اجرای هرچه سریع‌تر یک منطقه ایمنی و امنیت هسته‌ای در اطراف ZNPP موافقت کنند.

در ماه‌های اخیر، او درگیر رایزنی‌های شدید با اوکراین و روسیه برای ایجاد منطقه بوده است – اما تاکنون هیچ توافقی حاصل نشده است.

او گفت: “تا زمانی که این منطقه به واقعیت تبدیل نشود، تسلیم نمی شوم.” گروسی. همانطور که گلوله باران ظاهری مداوم نشان می دهد، بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است.

قمار با زندگی

این مقام ارشد سازمان ملل گفت، اگرچه هیچ تاثیر مستقیمی بر سیستم های کلیدی ایمنی و امنیت هسته ای در نیروگاه وجود نداشت، “گلوله باران به طور خطرناکی به آنها نزدیک شد”.

ما در حال صحبت با متر است، نه کیلومتر.

تیم کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارند فردا ارزیابی تأثیر گلوله‌های موشکی روی سایت را انجام دهند.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial