اد ایمز، ستاره آوازخوانی که در تلویزیون به چهره ای آشنا تبدیل شد، در ۹۵ سالگی درگذشت.

اد ایمز، که ابتدا به عنوان خواننده اصلی گروه برادران ایمز، گروهی که در صدر جدول قرار داشتند، به شهرت رسید و موفقیت آن قبل از ظهور راک اند رول بود، و سپس به بازی در نقش همراه هندی فس پارکر در برنامه محبوب NBC روی آورد. دانیل بون، روز یکشنبه در خانه خود در بورلی هیلز، کالیفرنیا درگذشت. او 95 بود.

همسر او، جین (آرنولد) ایمز، علت آن را بیماری آلزایمر عنوان کرد.

آقای. معرفی ایمز به کانون توجه یک امر خانوادگی بود. برادران ایمز – اد، جین، جو و ویک – با هارمونی صاف و تمیز خود، از اواخر دهه 1940 تا اواخر دهه 50 با موادی از آهنگ‌های کالج قبل از جنگ جهانی اول (“دلبر سیگما چی”) رکوردهایی را به ثبت رساندند. ) به آهنگ های محلی (“شب بخیر ایرین”) به آهنگ های عاشقانه (“من تو را به دلایل احساسی دوست دارم”). کوارتت یک شماره دو طرفه داشت. 1 موفقیت در سال 1950 با “Sentimental Me” و “Rag Mop”. «تو، تو، تو» آنها در سال 1953 به مدت هشت هفته در صدر جدول قرار داشت و نزدیک به هشت ماه در جدول ماندگار شد. در مجموع، برادران ایمز بیش از 20 میلیون آلبوم فروختند.

برادران ایمز در سالن‌های مهمی از جمله Ciro’s در هالیوود و Roxy در نیویورک اجرا کردند. آنها به طور منظم در لاس وگاس و در تلویزیون به عنوان مهمان میلتون برل، پری کومو، جکی گلیسون و اد سالیوان ظاهر شدند. در سال 1956 آنها مجموعه تلویزیونی خود را داشتند. در سال 1958، مجله بیلبورد آنها را به عنوان گروه آواز سال انتخاب کرد.

اما در سال 1960، اد ایمز به اندازه کافی بود.

او در سال 1964 گفت: «فکر می‌کردم اگر مجبور باشم دوباره همان آهنگ را بخوانم از جمجمه‌ام بیرون می‌روم. ما در یک شیار راحت بودیم، اما برای من یک دورهمی بود و داشتم می‌گرفتم. خسته.” برادرانش بدون او به کلوپ شبانه ادامه دادند.

پس از گذراندن دوره های بازیگری، آقای. ایمز برای بازی در فیلم آف برادوی «بوته» ساخته آرتور میلر با 50 دلار در هفته انتخاب شد. او اولین بازی خود را در برادوی به عنوان جانشین جری اورباخ در موزیکال «کارناوال» در سال 1961 انجام داد.

او همچنین ضبط را ادامه داد. او به‌عنوان یک هنرمند انفرادی، با آهنگ‌های «سعی به خاطر بسپار» (1965)، «زمان، زمان» (1967)، «فنجان من تمام می‌شود» (1967) و «چه کسی جواب خواهد داد؟ (1968).

آقای. ایمز همچنین در محصول 1963 برادوی، «یک پرواز بر فراز آشیانه فاخته»، اقتباس دیل واسرمن از رمان کن کیسی، بازی کرد. او نقش رئیس برومدن، یک بیمار سرخپوست آمریکایی را در بیمارستان روانی بازی کرد که وانمود می‌کند لال است و در نهایت شخصیت اصلی را خفه می‌کند – رندل پاتریک مک مورفی سرکش، با بازی کرک داگلاس (و بعداً، در فیلم، جک نیکلسون) – به عنوان یک بازیگر. از رحمت

این آخرین باری نخواهد بود که آقای ایمز نقش یک بومی آمریکایی را بازی کرد.

بازی او در “آشیانه فاخته” منجر به شناخته شده ترین نقش او شد: در مقابل فس پارکر در “دانیل بون” در نقش مینگو، پسر یک زن چروکی تحصیل کرده آکسفورد و یک نجیب زاده انگلیسی که به بون در اکسپدیشن هایش در مرز تنسی می پیوندد. (پدر مینگو ارل دانمور بود، اما مینگو ترجیح داد به جای ادعای این عنوان، بخشی از ملت چروکی بماند.)

آقای. ایمز در چهار فصل اول از شش فصل سریال، از سال 1964 تا 1968، نقش مینگو را بازی کرد. اما خاطره انگیزترین لحظه او در آن سال ها در «دانیل بون» رخ نداد. این اتفاق در 29 آوریل 1965 رخ داد، زمانی که او مهمان جانی کارسون در برنامه “The Tonight Show” بود.

در بخشی که به زودی به یکی از اصلی ترین حلقه های “Tonight Show” تبدیل شد، Mr. ایمز تصمیم گرفت تا به Mr. کارسون چگونه یک تاماهاوک را پرتاب کند، با استفاده از یک نقاشی ابتدایی از یک کلانتر روی یک صفحه چوبی به عنوان هدفش. او تاماهاوک را روی صحنه پرتاب کرد. وقتی دقیقاً در فاق کلانتر جاسازی شد، تماشاگران با خنده بلند و مداوم واکنش نشان دادند.

آقای. ایمز سعی کرد تاماهاوک را پس بگیرد، اما آقای. کارسون بازویش را گرفت. با فروکش کردن صدای خنده دیگر، آقای. کارسون به آقا نگاه کرد. ایمز و گفت: “من حتی نمی دانستم که شما یهودی هستید.”

او بود.

اد ایمز با نام ادموند دانتس اوریک در مالدن، ماساچوست، در 9 ژوئیه 1927 به دنیا آمد. او کوچکترین فرزند از نه فرزند بازمانده دیوید و سارا (زاسلاوسکایا) اوریک، مهاجران یهودی از اوکراین بود. در نوجوانی، اد و سه برادرش یک گروه خوانندگی تشکیل دادند و در مسابقات آماتوری در منطقه بوستون برنده شدند.

آنها ابتدا به نام برادران اوریک و سپس برادران آموری نامگذاری شدند، زمانی که توسط Coral Records امضا شدند به برادران ایمز تبدیل شدند. آنها پس از انتقال به RCA Records در سال 1953 شروع به موفقیت کردند.

اد آخرین عضو بازمانده از برادران ایمز بود. ویک در سال 1978 در یک تصادف رانندگی، جین در سال 1997 و جو در سال 2007 درگذشت. ازدواج اول او با سارا کاچیرو به طلاق ختم شد. او علاوه بر همسرش که در سال 1998 با او ازدواج کرد، دو فرزند از ازدواج اولش به یادگار گذاشت، رونالد و سونیا. پسر خوانده، استفان ساویانو؛ نوه های دوست داشتنی؛ و پنج نوه دخترش مارسلا ایمز قبل از او درگذشت.

در دهه 1980 و 90، آقای. ایمز در تولیدات منطقه ای موزیکال از جمله “South Pacific”، “Man of La Mancha” و “Carousel” اجرا کرد. او همچنین گهگاه در تلویزیون، در «قتل، او نوشت»، «در گرمای شب» و – به عنوان خودش – در سریال کمدی «این نمایش گری شانلینگ است» دیده می شد.

دنیس هوسی، خبرنگار سابق تایمز، در سال 2017 درگذشت. شیوانی گونزالس در گزارشگری و کریستن نویس در تحقیق مشارکت داشتند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما