احساس راحتی در عروسک های فرشته سانی

یکشنبه گذشته، حدود 150 نفر در پارک میدان واشنگتن در منهتن پایین گرد هم آمدند تا عروسک‌هایی را که به نام سانی آنجلز شناخته می‌شوند، بخرند، بفروشند، تجارت کنند.

شرکت کنندگان – اکثراً در دهه 20 خود و بیشتر زن – عروسک ها را در کیسه های پلاستیکی شفاف از فروشگاه دلار ژاپنی Daiso حمل کردند یا آنها را روی پتو پهن کردند تا دیگران آن را تحسین کنند و چانه زنی کنند. حداقل یکی از علاقه مندان در جستجوی عروسکی بود که از بوک چوی به عنوان کلاه استفاده می کرد.

سانی آنجل نام یک کروبی 2 ساله خیالی است که به عنوان یک همراه کوچک برای زنان شاغل در اواسط دهه 20 زندگی خود طراحی شده است که با استرس های بزرگسالی مقابله می کنند. او توسط Toru Soeya، یک طراح اسباب‌بازی ژاپنی خلق شد که نام مستعار خود “Sonny” را به این شخصیت قرض داد.

هر عروسک دارای بال های فرشته و روسری رنگارنگ است. برخی لباس‌های کامل می‌پوشند، اما بیشتر آنها بدون شلوار هستند و شباهت زیادی به عروسک Kewpie دارند. محبوب ترین سایز Sonny Angel کمی کمتر از سه اینچ است و حدود 10 دلار قیمت دارد. این عروسک ها به صورت جداگانه در مجموعه های مضمونی که شامل حیوانات، سبزیجات، میوه ها و گل ها می شود فروخته می شوند.

عروسک های سانی آنجل از سال 2005 وارد بازار شده اند اما اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. در TikTok، #sonnyangel بیش از 95 میلیون بازدید جمع آوری کرده است. بلا حدید اوایل امسال عکسی از دیوار سانی آنجلز در اینستاگرامش منتشر کرد.

جکی بونهایم، سخنگوی Sonny Angel USA، گفت: “شما میت‌آپ‌ها را می‌بینید، هنرهای طرفداران را می‌بینید، آنها را در حال پخت کیک می‌بینید.”

ملیسا اسکات، مالک بوتیک لباس کودکان منهتن An.mé، گفت که این فروشگاه امسال تعداد عروسک های بیشتری را نسبت به سال گذشته فروخته است.

رویداد یکشنبه سومین ملاقات با سانی آنجل بود که توسط یونوئن چو، 24 ساله، و اریکا سایتو، 20 ساله، که حدود شش ماه پیش از طریق TikTok با یکدیگر ملاقات کردند، برگزار شد. اولین ملاقات آنها، در دسامبر، حدود 10 شرکت کننده داشت. بعدی، در فوریه، حدود 20 بود.

طرفداران می‌گویند جذابیت یک بخش جمع‌آوری مد، یک بخش ضربه دوپامین و یک بخش دال خرده‌فرهنگی است. یکی از دانشجویان دانشگاه نیویورک گفت که با انتظار برای باز کردن جعبه‌های جدید سانی آنجل تا زمانی که چندین روز بدون نیکوتین سپری کند، با موفقیت سیگار را ترک کرد. یکی دیگر گفت که با خرید این عروسک ها به خود برای درس خواندن پاداش داده است.

جودی گائو، 20 ساله، در پکن بزرگ شد و برای شرکت در دانشگاه نیویورک به نیویورک نقل مکان کرد، او گفت: «وقتی به نیویورک نقل مکان کردم، انگار همه‌گیری کووید، جنایت نفرت آسیایی را داشتیم – این بسیار دیوانه‌کننده و طاقت‌فرسا بود.

یافتن دوستانی که عشق او به سانی انجلز را با او در میان بگذارند، آرامشی برای خانم بود. گائو او گفت: “این باعث شفای کودک درون من می شود.”

ام‌اس. چو شروع به جمع‌آوری عروسک‌های سانی آنجل با همکارانش کرد، در حالی که در یک شرکت حقوقی به عنوان شغلی رضایت‌بخش کار می‌کرد. او شروع به مستندسازی سفرهای خرید Sonny Angel خود در TikTok کرد.

در یک ویدیوی TikTok که او از جلسه قبلی Sonny Angel بارگذاری کرد، خانم. چو تصاویری از شرکت کنندگان در حال باز کردن جعبه عروسک های خود در پارکی در شهر نیویورک را روایت کرد.

خانم “ما برای هم می خندیم، برای هم گریه می کنیم، برای هم تشویق می کنیم.” چو در این ویدئو گفت. “ما به معنای واقعی کلمه برای این زندگی می کنیم. ما همچنین می دانیم که برای زندگی ما مهم نیست، اما واضح است که برای زندگی ما مهم است.”

در گردهمایی یکشنبه، برخی از حاضران به دنبال عروسک های خاص یا کمیاب بودند. بسیاری می خواستند مجسمه های «رابی» را پیدا کنند، شخصیتی شبیه به موش که گهگاه به عنوان جایزه در جعبه های سانی آنجل گنجانده می شود.

کیک سندرز، 33 ساله، که در زمینه مد کار می کند، بالاخره یک عروسک هندوانه سانی آنجل را پیدا کرد. او گفت: “من دوست ندارم هندوانه بخورم، اما ظاهر هندوانه را دوست دارم و بالاخره امروز هندوانه را گرفتم.”

حدود ساعت 5 بعد از ظهر، ملاقات به یک مهمانی خصوصی در بوتیک An.mé منتقل شد. در داخل، خانم اسکات، مالک مشترک، مجموعه خود را به نمایش می گذارد، که برخی از آنها را سفارشی کرده است. او برای دلجویی از پسرش که از برهنگی عروسک‌ها خوشش نمی‌آید، شلواری را روی یکی از آنها نقاشی کرد.

او می گفت: “آنها نمی توانند برهنه باشند!” اسکات گفت. “چون او 12 ساله است، می دانید؟”

برخی از بزرگسالان نیز به دلیل برهنگی ناامید می شوند. در پاسخ به خانم یکی از کاربران اینستاگرام در عکس سانی فرشته حدید اظهار داشت: «فکر می‌کنم باید از گذاشتن عکس‌هایی که شبیه بچه‌ها برهنه هستند، دست برداریم.»

ام‌اس. Bonheim، سخنگوی سانی آنجل ایالات متحده آمریکا، گفت که او معتقد است که مردم می دانند که سانی آنجل یک کروبی است. او گفت: “کسی نمی تواند آن را دوست داشته باشد، اما من می توانم بگویم افرادی که آزرده می شوند کم هستند.”

در داخل بوتیک، بسیاری جعبه‌های جدید سانی آنجل را از روی دیوار برداشتند و سپس در صف طولانی برای خرید آن‌ها قرار گرفتند. وقتی یک مشتری عروسک مورد علاقه خود را از جعبه خارج می کرد (بسته بندی جعبه نشان نمی داد که کدام عروسک داخل آن است) صدای زمزمه گفتگو به طور مرتب با تشویق و تشویق همراه بود.

آگوست هیوی 18 ساله، عروسک خرگوش صورتی را پیدا کرد که به دنبالش بود. او با اشاره به هدبند گوش خرگوش خود گفت: «معلوم است که امروز خیلی به خرگوش‌ها علاقه دارم.

دیگران راضی نبودند که آن را به شانس واگذار کنند. دومینیکا آروناتگی، 20 ساله، دانش آموز، در حالی که بسته پشت بسته را تکان می داد، گفت: “من سعی می کنم به دنبال رابی بروم.” “من سعی می کنم بشنوم که آیا دو صدا وجود دارد.”

همانطور که سنت لوو 24 ساله در صف منتظر بود، عروسکی را بیرون آورد که سرش با لوبیای ژله ای تزئین شده بود. او در حالی که به عروسک ارزشمند خود می‌درخشید، گفت: «این مرا به یاد من می‌اندازد. “فقط یک پسر رنگارنگ.”

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما