آیا صابون برای پوست شما مفید است؟ بایدها و نبایدهای انتخاب صابون را بررسی کنید | اخبار زیبایی/ مد

صابون‌ها بخشی از روتین مراقبت از پوست روزانه ما هستند و حتی اگر از سایر محصولات پاک‌کننده مانند شستشوی صورت یا شستشوی بدن استفاده می‌کنیم، صابون‌ها در اکثر خانواده‌ها جزء اصلی هستند. اما آیا اصلا باید از صابون ها استفاده کنیم و چه تاثیری روی پوست ما می گذارد؟ دکتر سنها غنوات، مشاور پوست و زیبایی، مدیر و یکی از بنیانگذاران کلینیک پوست مراکی، گوروگرام، می گوید: “صابون ها یک قدم اساسی در روتین مراقبت از پوست شما هستند. تمیز و بهداشتی نگه داشتن پوست مهم است، اما نباید آن را رعایت کرد. از آنجایی که صابون از مواد شیمیایی و مواد ساینده تشکیل شده است، می تواند برای پوست کمی خشن باشد. بهتر است خود را در مورد استفاده صحیح از صابون ها بر روی پوست آموزش دهید. استفاده از مواد صابونی که خشن و قوی می تواند بر روی پوست شما تأثیر منفی بگذارد.”

اثرات نامطلوب صابون

پوست در pH مطلوب 4-6.5 کار می کند. این برای حفظ عملکرد مانع پوست مهم است. دکتر Sneha Ghunawa می گوید وقتی این سد به دلیل صابون های خشن مختل می شود، پوست متمایل به تحریک و خشک شدن می شود. او می افزاید: “این باعث ایجاد بثورات و قرمزی می شود. شوینده های کف کننده تمایل دارند روی پوست ملایم باشند و PH آن را حفظ کنند.”

یکی دیگر از اثرات نامطلوب عدم تعادل PH پوست سر، اختلال در باکتری های خوب پوست است. این باعث رشد پاتوژن های مضر بر روی پوست می شود و باعث ایجاد حساسیت و عفونت پوست می شود. دکتر اشاره می کند که باکتری های خوب ایمنی پوست را برای مبارزه با باکتری های مضر ایجاد می کنند.

خشکی پوست می تواند در نتیجه از بین بردن لایه چربی پوست به دلیل صابون های خشن و مواد شیمیایی باشد. لایه روغن برای عملکرد ترمیم سد پوست ما محافظت می کند. پوست را انعطاف پذیر نگه می دارد و مرطوب می کند و از آن در برابر ترک و پارگی محافظت می کند. خشکی بیش از حد می تواند منجر به درماتیت و آلرژی های پوستی شود. پاک کننده های بدون صابون و پاک کننده های روغن برای مرطوب کردن پوست عالی هستند.

همچنین بخوانید : موهای خاکستری – کندن یک مو منجر به سفید شدن بیشتر می شود؟ افسانه‌هایی که متخصصان پوست می‌گویند

انتخاب صابون مناسب

انتخاب صابون شما بسیار مهم است. خوب است که از مواد خاصی که باید در تهیه صابون خود از آنها اجتناب کنید آگاه باشید. برخی از مواد شیمیایی مضر شامل سدیم لوریل، سولفات، پارابن ها، رنگ های مصنوعی و عطرها هستند. به جای آن محصولاتی را با عوامل مرطوب کننده مانند زیتون انتخاب کنید. روغن، روغن نارگیل، آووکادو و غیره. پاک‌سازی روغن و استفاده از پاک‌کننده‌های بدون صابون جایگزین‌های خوبی هستند.»

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما