آشوک گهلوت می‌گوید که پست مهم نیست، در حالی که سونیا گاندی تصمیم می‌گیرد در مورد CM راجستان تصمیم بگیرد | اخبار هند

دهلی نو: آشوک گهلوت، وزیر ارشد راجستان، که از رقابت های ریاست جمهوری کنگره کناره گیری کرد، مدعی شده است که “هیچ پستی برای او مهم نیست” زیرا او می خواهد حزب را تقویت کند. اظهارات وی در حالی بیان شد که اکنون همه نگاه ها به سونیا گاندی، رئیس کنگره، دوخته شده است که احتمالاً به زودی در مورد پست وزیر ارشد بعدی راجستان تماس خواهد گرفت.

اوایل روز، گهلوت حمایت خود را از مالیکارجون خارگ، رهبر ارشد، برای پست ریاست کنگره گسترش داد، اما اندکی بعد از نامزدی خود کنار کشید. گهلوت پس از اینکه پیشنهاد کاندیداتوری خارگه شد به خبرنگاران گفت: “برای من هیچ پستی مهم نیست. کنگره در کشور نیاز به تقویت دارد و هر هندی این را می گوید.”

گهلوت در پاسخ به این سوال که آیا هنگام ملاقات با سونیا گاندی پیشنهاد استعفا از سمت وزیر ارشد راجستان را داده است، گهلوت از پاسخ مستقیم طفره رفت. «من در 50 سال گذشته به برکت خانواده گاندی چندین سمت داشته ام.

ایندیرا گاندی، راجیو گاندی و سونیا گاندی برکات خود را بر من ریخته اند. برای من جایگاه مهم نیست، بلکه مهم این است که چگونه حزب را تقویت کنیم. من تمام تلاش خود را برای آن انجام خواهم داد.»

رهبر ارشد اما گفت: “اگر من اکنون هر سمتی را ترک کنم، صحبت هایی مبنی بر فرار آشوک گهلوت در زمانی که کنگره دچار مشکل شود، وجود دارد.” وی افزود: «هر کاری که فرماندهی عالی به من بگوید، انجام خواهم داد.

وزیر ارشد راجستان پس از شورش در واحد ایالتی حزب، از رقابت برای ریاست کنگره انصراف داده بود، به طوری که اکثر نمایندگان مجلس نمایندگان یک جلسه موازی برگزار کردند و اجازه ندادند جلسه یکشنبه گذشته مجلس قانونگذار یک قطعنامه تک خطی تصویب کند که به حزب اجازه می دهد. رئیس برای معرفی جانشینی برای Gehlot.

گهلوت گفته است که متاسف شده و از سونیا گاندی عذرخواهی کرده است، که او در روز پنجشنبه به طور علنی در خارج از محل اقامتش تکرار کرد و مسئولیت اخلاقی را به خاطر شکست در تصویب قطعنامه یک خطی در جلسه CLP به عهده گرفت. با این حال، KC Venugopal بعداً گفت که تصمیم در مورد وزیر ارشد راجستان توسط سونیا گاندی در یکی دو روز دیگر اتخاذ خواهد شد.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما