آتش بس یمن برای دو ماه دیگر تمدید شد |

این تمدید شامل تعهد دولت و شورشیان حوثی برای تشدید مذاکرات برای دستیابی به توافقی گسترده در اسرع وقت است.

این نماینده از رهبری دو طرف به خاطر موافقت با تمدید و ادامه تعاملات سازنده آنها تشکر کرد.

من بر همکاری مستمر طرف ها برای انجام تعهدات خود و اجرای همه عناصر آتش بس و مذاکره با حسن نیت برای دستیابی به توافق آتش بس گسترده و قرار دادن یمن در مسیر صلح پایدار حساب می کنم. وی در بیانیه ای گفت: مردم یمن لیاقت کمتری ندارند.

افزایش نامزدی

آقای. گروندبرگ پیشنهادی برای یک توافق گسترده با طرفین به اشتراک گذاشته است و “نظرات اساسی” از آنها دریافت کرده است.

او گفت که این پیشنهاد، توافق طرفین را در مورد مکانیسمی برای پرداخت منظم حقوق و مستمری کارمندان، گشایش جاده‌ها در تعز و سایر استان‌ها، باز کردن مقاصد اضافی به و از فرودگاه در صنعا، پایتخت، فراهم می‌کند. الف و تأمین سوخت بنادر حدیده و تأمین جریان منظم.

وی افزود: «توافق توسعه یافته همچنین فرصتی برای مذاکره درباره آتش بس سراسری، مسائل انسانی و اقتصادی و آماده شدن برای ازسرگیری روند سیاسی تحت نظارت سازمان ملل به رهبری یمن برای رسیدن به یک صلح پایدار و عادلانه فراهم می کند».

آتش بس با میانجیگری سازمان ملل برای اولین بار در 2 آوریل و برای دو ماه اولیه اجرایی شد. در ماه ژوئن برای دو ماه دیگر تمدید شد و طولانی ترین دوره آرامش نسبی در یمن در بیش از هفت سال درگیری است.

جاده ای به سوی صلح

از جمله دستاوردهایی که در ماه گذشته گزارش شد، کاهش 60 درصدی تلفات غیرنظامیان و کاهش نزدیک به 50 درصدی آوارگی بود. علاوه بر این، 26 کشتی سوخت وارد حدیده شده اند و 36 پرواز رفت و برگشت بین صنعا و پایتخت اردن، امان، و قاهره، مصر انجام شد.

آقای. گراندبرگ تأکید کرد که هدف اصلی آتش بس همچنان فراهم کردن کمک های ملموس به غیرنظامیان و ایجاد محیط مساعد برای دستیابی به یک راه حل مسالمت آمیز برای مناقشه از طریق یک فرآیند سیاسی جامع است.

او در هفته‌های آتی تعاملات خود را با طرف‌ها تشدید خواهد کرد تا از اجرای کامل تعهدات آنها بر اساس آتش‌بس اطمینان حاصل کند.

وی گفت: «این باید شامل اجرای تعداد کامل و منظم پروازها بین مقاصد توافق شده و فرودگاه بین‌المللی صنعا و تعداد کشتی‌های سوختی ورودی به بندر حدیده باشد که در توافقنامه آتش‌بس تصریح شده است».

همچنین پیشرفت در بازگشایی جاده‌ها در تعز و سایر استان‌ها برای تسهیل آزادی تردد میلیون‌ها زن، مرد و کودک یمنی و کالاها مهم است. مردم تعز و سراسر یمن مستحق این هستند که آتش بس برای آنها در همه جنبه ها محقق شود.»

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما